Core 2 Duo & Windows 11 (14 yaşında bir dizüstü)

Hocam ben 6 GB RAM'li PC'de sanal belleği kapattim bir sorun olmaz degilmi bir de 2 laptopumda Celeron B830 var Windows 11 Insider Preview çalışıyor hiçbir sorun yok.

Windows 11 25140.1000 derlemesi kurulu.

2014 model.

Hocam ben 6 GB RAM'li PC'de sanal belleği kapattim bir sorun olmaz degilmi bir de 2 laptopumda Celeron B830 var Windows 11 Insider Preview çalışıyor hiçbir sorun yok.

Windows 11 25140.1000 derlemesi kurulu.
Açarsan daha hızlı olur. RAM'ini 1,5 ile çarp ve çıkan sonucu başlangıç boyutuna yaz. Sonra RAM'ini 3 ile çarpıp en büyük boyuta yaz.

Size işlemci vereyim diyecektim. Sizin işlemciniz iyi sayılır. Elimde boşta bir adet P8800 var, ihtiyaçı ve bilgisi olan birisine vereceğim.
Çok iyi bir işlemci. Adını hatırlayamadığım bir ekran kartı ile cayır cayır CSGO oynamıştım. Tabii sonra ekran kartı yandı. Duruyor şuan.

Soketleri aynı ama sizin işlemciniz 667MHz FSB hızına sahip yani teorik olarak işlemciyi desteklemeyecektir çünkü elimdeki işlemci güçlü bir model ve 1066MHz FSB hızına sahip. Kısmet değilmiş. 😕

FSB,(front side bus) işlemci ile anakart üzerindeki kuzey köprüsünün iletişimini sağlayan hayati bir veriyoludur.
Core 2 Duo E7500 2 GB RAM'li bilgisayarda Windows 10'a geçmeme gerek var mı? Şuan Windows 11 kurulu.

Core 2 Duo E7500 2 GB RAM'li bilgisayarda Windows 10'a geçmeme gerek var mı? Şu an Windows 11 kurulu.

Uzun vadede yorabilir ama Windows 10 1607 veya 8.1 embedded ile çok daha iyi performans alırsınız.

Hocam bende 6 GB RAM var sanal belleği kapatmali miyim teşekkürler. NVMe SSD var.

Tavsiye ederim SSD yipranir.

Bu konudaki eski sistemlere aşık olan kullanıcıları görünce yalnız olmadığımı fark ettim :) Bende de Q9650 ve EP45 DS3 anakart var, yanına 4 GB DDR2 1066MHz RAM buldum ucuza, onu da alıp OC yapacağım.

Geri
Yukarı