Core 2 Quad CPU Q8400 Sisteme Windows 8 Kurulur mu?

İsmail Çıtak

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, benim emektar bir bilgisayarım var ve artık hızından pek memnun değilim. Upgrade öneriniz olursa alırım ayrıca bu özelliklerle bu bilgisayara windows 8 olur mu, yani verimli çalışıp oyun vs oynayabilir miyim?

Intel Core 2 Quad CPU Q8400 @ 2.66 GHz, 4 GB RAM, ATI Radeon HD 4650.

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim. :)

Merhaba arkadaşlar, benim emektar bir bilgisayarım var ve artık hızından pek memnun değilim. Upgrade öneriniz olursa alırım ayrıca bu özelliklerle bu bilgisayara windows 8 olur mu, yani verimli çalışıp oyun vs oynayabilir miyim?

Intel Core 2 Quad CPU Q8400 @ 2.66 GHz, 4 GB RAM, ATI Radeon HD 4650.

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim. :)

Ekran Kartı Upgrade yapılırsa 7790 - 7850 - 270X bütçeye göre 760 - 770 'de çıkılabilinir. Yalnız PSU yeterli ise işlemciye az bir miktar OC yapmanız oyunlar için yararınıza olacaktır. Ama bu haliyle de Windows 8 kaldırır. Benim eski sistem bundan daha beter bir haldeydi ama 8.1 çatır çatır çalışıyordu :D

4 GB ram varsa 64bit 8.1i tavsiye ederim. Hatta kendin açılış süresi testi yapabilirsin. En az %40 hızlanma olacağına dair teminat verebilirim. Sana beklediğin kabahat.

4 GB ram varsa 64bit 8.1i tavsiye ederim. Hatta kendin açılış süresi testi yapabilirsin. En az %40 hızlanma olacağına dair teminat verebilirim. Sana beklediğin kabahat.

Eski sistemlerde %400'e kadar hızlanma mevcut. Ben şahsen 8 saniye de açıldığına şahit oldum. Hepde zaten 8-12 Sn arası Windows Hazır hale geliyor. Şimdi artık SSD direk bana sunuyor :D

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, 7850 ekran kartı almayı düşünüyorum. SSD almak cazip geliyor, artık o kadar sene kullandım bu bilgisayarı normal bir kullanıcı için ideal ama bana yavaş geliyor. Paraya kıyıp güzel bir ssd ve ekran kartı alırsam iyi olacak gibi. Teşekkürler hepinize :)

Sistemin çok iyi olmasada Kurulabilir kurabilenler var sosyal ağ sitelerinde tutorial(öğretici) videoları incelemenizi tavsiye ederim.

Çok iyi olmasa da mı ? Dostum benim 10 senelik makine'ye bir kere bile upgrade yapılmadı. Çatır Çatır 8.1'i açıyor sistem. Driverleri bile var Asus'un sitesinde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı