Core 2 Quad Q8300 OS X El Capitan Kurulum Hatası

• Konuyu başlatan iLTER
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B

iLTER

Hectopat
Daha fazla  
MWY7pk.jpg

Merhaba Arkadaşlar...
Daha önce Recep beyin Paylaşmış olduğu OS X 10.10 Yosemite RAW İmajı ile sorunsuz kurulum yaptım 10.10.5 sürümüne kadar sorunsuz geldim fakat "El Capitan" Sürümünde takılıp kaldım.

Eski EFI dosyasını kullandım (yosemitenin) olmadı.
Eski Clover sürümlerini kullandım olmadı.
Yeni Clover sürümünde ise direk Resimde görünen hatayı alıyorum.

Sizce takıldığı nokta nedir ?

Sistemim şu şekilde:
  • İslemci: Intel Core 2 Quad Q8300
  • Anakart: Asus P5QL-E
  • Ekran kartı: Nvidia GTX 760 (Evga)
  • RAM: 4 GB Ocz Reaper 1066 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Web driver kullanıyorsun sanırım. Web driver sil, kext wizard ile "Rebuild Cache" yap ve tekrar dene. Yakın sistemler olması dolayısıyla şu rehberi takip etmeni öneririm.
[Başarılı Kurulum] El Capitan⎪HP Pavilion Intel Q8300 GT630

Merhaba hocam değerli cevabınız için teşekkürler.Sanırım Mesaj içeriğini hazırlarken Resim kuralını ihlal etmişim Affola :(

Dün gece, Sizin paylaşmış olduğunuz "OS X El Capitan RAW Kurulum İmajı" indirdim ve kurulum yaptım.
Sadece verboz modu kapatıp ekran kartı kext aktif ettim.Şu şekilde
Kod:
<string> dart=0 npci=0x2000 nvda_drv=1 kext-dev-mode=1 rootless=0</string>
Elinize Sağlık Sorunsuz kuruldu.
Uygun bir vakit Başarılı kurulumlara ekleyeceğim.

--------------------------------

Konu şu ki "OS X El Capitan.app" App store'dan indirip Clover ile kendimce hazırlamaya çalıştım fakat Takıldığım görüntü malum yukarıda ki idi.

"OS X El Capitan.app" Arkadaşımın Mac Book Air ile indirdim ve yedek aldım Sonrasında onun mac i güncelledim ve sorunsuz kaynak hata vermeden tamamlandı.

Kendi masa üstü bilgisayarım için USB Hazırlarken
Aşagıdaki kod ile USB yazdım ve Clover ile UEFI olmayan kartlara ait ayarları yapıp Efı bölümünü oluşturdum.
Son olarak "FakeSMC.kext" Attım clover içine ve boot etti ama kur ekranı yukarıdaki hata ile takıldı :(
Kod:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan\.app/Contents/Resources/createinstallmedia  --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan\.app --no interaction

Sizce hata nerede olabilir yada eksik işlem ?

Teşekkür ediyorum Başarılar Dilerim...

Kendi masaüstüm derken konu başlığındaki Sistemi kastettiğini varsayarak:
İki şekilde çözebilirsin.
Birincisi bizim El Capitan İmaj içindeki Config.plist kullanarak. Ki bunu sana kesinlikle öneririm. Yada Clover Boot Menü/ Options/ DSDT Fix işaretli kodlar varsa hepsin kaldır ve sadece şunları işaretleyerek dene:
Fix HPET
Fix IPIC
Add PNLF
Fix S3D
Ve son olarak tabiki bu kodları kullan yine:
Kod:
<string> dart=0 npci=0x2000 nvda_drv=1 kext-dev-mode=1 rootless=0</string>

Ayrıca eğer kendin Mac üzerinden kurulum imajı hazırlamak istersen. Şu rehberi takip et.
Unibeast ile OS X El Capitan Kurulum Rehberi
Unutmadan: FakeSMC.kext' in EFI/ CLOVER/kexts/ 10.11 klasörü içinde olduğundan emin ol.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı