Core 2 Quad Q9550 O.C Yapma

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Anakartım : Gıgabayte Ga-G41M-Combo
İşlemcim : İntel Core 2 Quad Q9550 4 Çekirdekli 12 Mb önbellek 1333 Mhz
Belleklerim: Kıngston 4+4(8Gb) 1333 Mhz 1.5v çift modül ram
Sistemim bu şekilde O.C yapmak istiyorum en son denediğimde bilgisayar açılmadı. İşlemci ile bellekler'in hızı aynı anda arttırmaya izin veriyor sadece. Yardım ederseniz sevinirim. @BilgisayarKurdu

İmzam'da var ama ben söyliyeyim;
Psu olarak Cooler Master Gx650 var.

Stok soğutucu var ama çok kısa sürede değiştireceğim, benim şu andaki amacım becebilecek miyim? Hemde öğrenmiş olurum diye. Hyper 212 Evo alınca direk yaparım.

Not: Bellekler şu anda 1066 Mhz çalışıyor.

Konu güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl overclock yapılacağını mı merak ediyorsun? Bana sorarsan bellekleri overclock etmene gerek yok. İşlemcini stock soğutucunun izin verdiği dereceye kadar overclock yap. Ayrıca işlemcinin çok havalı bir ismi var belirtmeden edemeyeceğim. :aşk:

Kendim denedim, bu anakartta belleklerin hızını ve işlemcininkini aynı anda yükselttiriyor. Yani 1 ram'e, 1 işlemciye ekleniyor. Bellekler aslında 1333 Mhz ama 1066 Mhz hızında çalışıyor. Anakartın kutusun'da 1333 Mhz (O.C) yazıyor, bellekleri 1066'dan 1333'e çeksem bilgisayar açılır mı?
(Kendi yaptığım ayarlarda işlemci 2.83'den 3.00'a gelince bırakmıştım, bellekler kaç olduysa artık. Yani düzenli bir O.C yapmadım.)
Çok havalı isim derken Quad mı ilginizi çekti. :)

Kendim denedim, bu anakartta belleklerin hızını ve işlemcininkini aynı anda yükselttiriyor. Yani 1 ram'e, 1 işlemciye ekleniyor. Bellekler aslında 1333 Mhz ama 1066 Mhz hızında çalışıyor. Anakartın kutusun'da 1333 Mhz (O.C) yazıyor, bellekleri 1066'dan 1333'e çeksem bilgisayar açılır mı?
(Kendi yaptığım ayarlarda işlemci 2.83'den 3.00'a gelince bırakmıştım, bellekler kaç olduysa artık. Yani düzenli bir O.C yapmadım.)
Çok havalı isim derken Quad mı ilginizi çekti. :)

Ona bakılırsa benimkinde de 1600 Mhz yazıyor, bios tan bakıyorum 1300 küsür Mhz. Uğraşma onlarla dediğim gibi. Ayrıca evet quad çok havalı bir isim bence. Kıskandım :ıslık:

Ram'le mecbur uğraşacağım, işlemci ile bellekleri aynı anda yükselttiriyor anakart. :)
Fazla isimlere takılma, performansa bak. :D

Bahsettiğim aynı anda bellekleri ve işlemcinin hızını yükseltmeyi video'ya çektim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı