Çözüldü Core 2 Quad sistem hangi oyunları açar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hydr0nics

Centipat
Core2 Duo E7500 işlemcim yerine Core2Quad alacağım GeForce 210 GPU'mun yerine RX460 alma planım var 2 GB RAM var önce 3GB daha sonra 4 GB yapma planım var bir de yeni SSD ve HDD 250Watt PSU yeterli mi?

Çözüm
Önce 3 sonra 4 yapmayın. Almışken en kötü 2x2 GB RAM alın bari Dual Channel çalışır da daha iyi performans alırsınız. Ayrıca Quad serisinin hangi işlemcisi? Tavsiyem Q8300 üzeri bir işlemci olacaktır. Ayrıca anakartınız alacağınız işlemciye uyumlu mu?
4 Slot ise aynı RAM'lerden takarsanız çalışması gerek. Slotlarda bir problem olduğunu düşünüyor musunuz? Kontrol edip alabilirsiniz bence. Uzay montaj yapın anakartı. RAM alacağınız zaman götürüp denersiniz. Ben ekran kartını bu şekilde aldım.

Yok. Slotlarda sorun olacağını sanmıyorum aldığı RAM'ler Kingston KVR serisinden idi ama 667MHz olan modelleri idi. BIOS ekranına bile gelememiştim belki modelleri bayağı farklı olduğundan olmamış olabileceğini düşündüm. Umarım olur şu anlık 4 GB RAM'de yetiyor gibi ama SSD olmasına rağmen ara sıra Windows donuyor birkaç uygulamayı aynı anda açınca.

ANAKART: ECS G31T-M7 CPU: Intel Core 2 Quad 9650 4.00 GHz(OC) GPU: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI Gaming 4GB
RAM: 8 GB (2x4) SSD: Sandisk 240 GB HDD: WD BLUE 1 TB
Hocam şu sistemle çoğu oyunu oynuyorum. Biraz daha bütçe artırıp 8 GB destekli bir anakart alabilirsiniz veya benim gibi kumar oynayıp aliexpressten 2x4 ddr2 ram alıp deneyebilirsiniz. Normalde 1050ti darboğaz yapar ama OC ile biraz da olsa azalttım battlefield 1 de 40 FPS alıyorum. Valorant'ta 60 sabit oynuyorum ama sabitlemeyince 90 falan. Bu arada işlemci ekran kartı komple 2. el topladım dikkat etmek lazım. SSD 0 sadece HDD'de eski sistemde zaten vardı.
yok yaş 13 zaten bulaşmamda o işlere abi kalsın biraz
4 Slot ise aynı ramlerden takarsanız çalışması gerek. Slotlarda bir problem olduğunu düşünüyor musunuz? Kontrol edip alabilirsiniz bence. Uzay montaj yapın anakartı. Ram alacağınız zaman götürüp denersiniz. Ben ekran kartını bu şekilde aldım.
2 slot var 1+1gb var önce 1+2daha sonra 2+2 yapacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı