Core i3-3220 Bilgisayar Yavaş Açılma Sorunu

vanpersie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim aşağıdaki gibidir. Ben süre tuttum bilgisayar tam 1 dakika'da açılıyor. Sizce bu normal mi ? Bilgisayarı ilk topladığım zamanlar yaklaşık 24 saniye'de açlıyordu. Format atalı uzun olmadı ama bir sürü program indirdim tabi bilgisayarı eski hızına nasıl kavuşturabilirim?
  • 6 GB (4+2) DDR3 1333 MHZ RAM
  • R7-265 DUAL-X 2 GB 256 BİT EKRAN KARTI
  • İ3-3220 3.30 GHZ İŞLEMCİ
  • GIGABYTE B75M-D3V ANAKART
  • SEAGETE 3.5'' 500 GB 7200RPM HARD DİSK
  • CORSAİR 300R 80 PLUS 600W KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 120 GB bir SSD al.
  • UEFI Windows 8.1 64 Bit'e terfi et.
Bir daha ki ay bu SSD'yi bilgisayarıma eklemeyi düşünüyorum sizce yeterlimi ? Bide bu aralar herkes üzerime geliyor Windows 8'e geç geç diye ama yıllardır windows 7 kullanıyorum ve çok alıştım ayrılamıyorum win 7'den :D Windows 8.1 kullanımı kolay mı? Bide hiçbirşeyi silmeden windows 7'yi windows 8'e yükseltebilirmiyim ? Windows 8'e geçince oyunlarda veya masaüstünde gözle görülür bi performans elde edermiyim? Yardımlarınızı bekliyorum...
SSD : Kingston 120Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar

Windows 8.1 güncel işletim sistemi olduğu için daha hızlı ve sorunlarından ayıklanmış olarak piyasaya sürüldü. Eğer işletim sistemini windows 8.1'e terfi ederseniz bir nebze hızlanacaktır. Eğer SSD alırsanız tadından yenmez :)

Hocam şu an yazdığım bilgisayar 8 yıllık Windows XP kurulu. Bu gün 54 saniyede açıldı sizinkinde bir sorun olabilir.
Zaten eskiden 24 saniyede açılıodu diye yazdım ya şimdi baya program filan indirdim onlardan dolayı böyle galiba...

Beyler bu SSD sizce nasıl yeterlimi ? Kingston 120Gb V300 Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma Hizi 450Mb / Yazma Hizi 450Mb) - Vatan Bilgisayar
Bide Windows 7'den 8.1'e yükseltirsem bilgisayardaki dosyalarım silinirmi ?

SSD fena değil işini görür.
Windows 8'de tek sıkıntı başlat menüsü değiştirildi.
Onuda ClassicShell kurarak halledebilirsin.
Şunu da unutma Windows 8'e geçmediğin sürece istediğin performansı o işlemciden bekleme o işlemcinin gerçek gücü Windows 8'de çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı