CORE i5 3470 iATKOS ML3U Kurulumu İçin Uygun mu?

Boot parametresi girmen gerekiyor...
Kod:
boot: -v cpus=1 PCIRootUID=1 npci= 0x3000
açılışta gir bakalım...

İyi günler Dell 5010 notebookuma iAtkos ML2 kurdum ama ekran kartını bir türlü tanıtamadım. Ekran kartım ATI HD5650. Yardımcı olursanız sevinirim çok kez format atmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak yazacağım yer neresidir hocam?

- - - Güncellendi - - -

İyi günler Dell 5010 notebookuma iatkos ml2 kurdum ama ekran kartını bi türlü tanıtamadım ekran kartım ati hd5650 yardımcı olursanız sevinirim çok kez format atmak zorunda kaldım.
Üstad sorununu yeni bir konu halinde açtığında yardımcı oluyorlar.

Açılışta boot: yazınca oraya yazacaksın... Hiç video izlemiyorsunuz hiç ama hiç!!!!!!!!!!!

Hiç video izlemeden nasıl bu kadar ilerleyebiliyor bir insan?
ML2 ve ML3 videolarını izledim sadece "options" kısmında komut girildiğini gösteriyor. Oda hazırdaki komutun devamına ek olarak yapılıyor. Sıfırdan bir komut yazılmıyor. O izlemediğim videonun linkini atarsanız seviniriz yeni şeyler öğreniriz belki.

Boot menüde iken F8 tuşuna basarak komut satırını açabiliyoruz sanırım. bende de donma sorunu var, akşam eve gidince deneyeceğim.

-v cpus=1 PCIRootUID=1 npci= 0x3000

kodu işime yarar umarım.

-v cpus=1 PCIRootUID=1 npci= 0x3000
Kodunu girdiğimde bana bu ekranı çıkarıyor
21incia125691.jpg

Boot kısmında komut yeri açılmıyor. F8 yada herhangi bir tuşa basarak yada direk "-" işareti ile başlayıp komut satırını açamıyorum.
Space tuşuna bastığım zaman;
Boot Mac OS X
Boot Mac OS X with a 64-bit kernel
Boot Mac OS X with a 32-bit kernel
Boot Mac OS X in verbose mode
Boot Mac OS X in verbose mode (64-bit)
Boot Mac OS X in verbose mode (32-bit)
Boot Mac OS X in single user mode
Boot Mac OS X with extra kexts (skips cache)
Return to Main Menu

MSI'nin kısayolları biraz farklı sanırsam. Bundan sonra hangi adımı izlemeliyim?

- - - Güncellendi - - -

Boot Mac OS X in verbose mode
Boot Mac OS X in verbose mode (64-bit)

işaretleyip enter a bastığımda tekrar kurulumun başına geliyor.

- - - Güncellendi - - -

@Recep Baltaş hocam müsait olduğunda bi el atabilir misin?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı