Core i5 4200M Mavericks 10.9 boot sorunu

Ünsal İçmezz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Yıllardır Windows kullanıyordum.
Müzikle ilgilendiğim için Mac OS X kurmak istedim.
Donanım özellikleri kısaca şöyle;
  • İntel Core i5 4200M CPU 2.50 ghz işlemci
  • İntel HD Graphics 4600 ekran kartı
  • 8GB ddr3 ram..
Hdd bir bölümünde hali hazırda Windows kurulu. diğer bölüme Mac OS X kurmak istiyorum.

Sorunum şu; PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu konusundaki sürümü indirip SUSE ile USB' ye yazdım.
Laptop'u USB'den boot ettim, aşağıda resimdeki ekran geldi..

Clover boot.jpg

Kurulum için enter bastığımda siyah ekranda kalıyor ilerlemiyor.
BIOS' tan bir kaç ayar değiştirip denedim yine aynı.
Bunun için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. BIOS-> SATA= AHCI olarak tanımlandığından emin olun.
  2. BIOS-> SecureBoot= Disable (Other OS ) olarak tanımlandığından emin olun.
  3. USB / System / Library / Extensions / içinden ATI ve NVIDIA kextlerini yedeklerini aldıktan sonra sil.
  4. Clover-> Options-> Boot Args-> dizininde komutların ardına şu kodları ekle:
    PCIRootUID=1 npci=0x2000 -v -x -f

1 hariç diger 2 3 4 secenegi yaptım. Fakat BIOS' ta SATA ayarları yok. AHCI falan hiç bir şekilde yok. BIOS güncel şu anda. Bir türlü kurulum gelmiyor.
PC' den az çok anlıyorum ama MAC bilgim sıfır..
Lütfen bir yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz herşeyi yaptım fakat sonuç yine aynı simsiyah ekranda kalıyor hocam.
Birşey sormak istiyorum; yazdığım her mesajdan sonra 24 saat engelleniyorum bu neden?

PCIRootUID=1 npci=0x2000 -v -x -f şu komutlar ile başlatıyormusun peki? Bunlarla girdiğinde herhangi bir değişiklik varmı? Ve BIOS ayarlarını resimlerini çekip paylaş. Türkçe kurallarına uymayan mesaj yolladığın için engelleme alıyorsun.

aykırı şeyler yazmadım çok ilginç bir engel.neyse..
dediğiniz her türlü yolu farklı farklı denedim hiç bir değişme yok. enter bastığım anda simsiyah ekranda kalıyor.
biosta sata ayarları yok.
secure mode disabled konumunda. zaten istesem de değişmiyor onu da anlamış değilim

birşey daha sormak istiyorum. kullandığım hardware ekipmanlarımdan dolayı aslında en fazla 10.5 sürüm kullanmak zorundayım driverlardan kaynaklı.
bu sürümü kurabilirmiyim kendi sistemime?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı