Core i5 4460 veya FX-8350 ?

zRappeR

Hectopat
Daha fazla  
Ben 2 işlemci arasında vede 2 ekran kartı arasında acayip takılı kaldım.
Arada kalmamın tek sebebi ise amd 8 çekirdekli daha çok önbelleği var vede overclock yapılabiliyor. Ama i5 4460 dada daha fazla FPS ve daha düşük güç tüketimi var.

Diğer arada kaldığım iki ekran kartıda hangisi daha çok fps veriyo, daha az ısınıyo, soğutması daha iyi, ve birisi 2 GB bellek diğeri 3 GB bellek vede güç tüketim farkı yüzünden arada kaldım bu ekran kartlarındada.
  • Asus GTX960 Rog Strix 2gb
  • Sapphire R9 280x 3gb

Birde bunlardan ayrı bir sorum var.
İ5 4460'a sonunda k ibaresi olmadığı halde işlemci hızı arttırılabilirmi?
Bir diğeride sıvı soğutma olmadan cooler master tx3 işlemci soğutucusuyla overclock yaparsam bir sıkıntı olurmu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni tek sıkıntıya sokan 280x 384 bit güç kaynağını arttırmam gerekicek. Kaç wat güç kaynağı önerirsiniz ve de MSİ R9 280x de DirectX12 desteği var mı ?

Tercihinizi Intel'den yana kullanın ve de iki ekran kartı arasında R9 280X öneririm çünkü GTX 960 f/p oranında düşük bir kart olmuş.

R9 280X'le daha fazla fps ve performans alırsam onu alırım vede bu R9 280X için ne kadar güç kaynağı almam lazım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı