Core i5 4460 veya FX-8350 ?

Öncelikle zaten diğer arkadaşlar gereken cevabı vermiş. Ben de sizin diğer sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağım. :)
Eğer İntel i5 4460 alıyorsanız sonunda "K" ibaresi olmadığından hiçbir şekilde hız arttıramassınız.
Bundan ötürü sıvı soğutmaya da gerek kalmaz stok soğutucu veya Hyper Evo 212 alabilirsiniz.

15 gün sonra bu kasayı alıcam teşekkür ederim yardımlarınız için alttaki parçalar gta5, farcry4, battlefield 4 gibi oyunları ultra ayarlarda yüksek ayarlarda çok rahat oynar değilmi vede 80+ 600w güç kaynaklı kasa seçtim yeterli mi?

3000 TL PC toplama.png

Son düzenleyen: Moderatör:
15 gün sonra bu kasayı alıcam teşekkür ederim yardımlarınız için alttaki parçalar gta5, farcry4, battlefield 4 gibi oyunları ultra ayarlarda yüksek ayarlarda çok rahat oynar değilmi vede 80+ 600w güç kaynaklı kasa seçtim yeterlimi?

iV8XdBM.png

Sistem güzelde 3000 lira verdikten sonra sanki o sisteme biraz daha zorlarsan GTX 970 koyabilirsin. Emin ol aradaki fiyat farkına kesinlikle değer. Yine de sen bilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Sistem çok güzel. Fakat SSD için ekran kartını feda etme derim sana.
Bak sen şöyle yap o sistemi;
  1. Anakart
  2. Ekran Kartı
  3. Bellek
  4. Monitör
Önerilerim;
  • Ayrıca işlemci soğutucu gerekli değil stok soğutucu İntel i5 4460 işlemciye yeter. Çünkü overclock yapamayacaksınız.
  • Kasa hakkında pek bilgim yok biraz araştırın. Sosyal'de önerilen kasalara yönelin derim.
  • Bellekleri tek seçmemin nedeni ise önermiş olduğum anakartta sadece 2 adet bellek yuvası bulunmakta. İleride bellekleri arttıracak olursanız 8+8 yani 16 GB bellek olur diye 8 GB bellek önerdim.
  • SSD olarak ileride buradaki modeli alabilirsin.
Evet sistem böyle daha güzel olur gibi geliyor bana. Aynısını yazın almayı düşünüyorum. Eğer alacaksanız şimdiden hayırlı günlerde kullanın.

Not: Yapmış olduğum önerilerdeki ürünleri kendi isteğiniz ile alıyorsunuz kafanıza yattığı için alıyorsunuz eğer bir arıza çıkarsa sonra gelip burada işte "şu önerdi, bu önerdi" diyerek bana suç atmayınız.

Anakartta 4 tane ram slotu var olarak gözüküyor özellikerde vatan bilgisayarda o yüzden H97 anakart iyi.
Soğutucu almasamda olur diyorsanız tamam soğutucu almam.
Ssd almayıp onun yerine ekran kartını GTX970 alabilirim veya başka önerdiğiniz bir şey var ise.

Yorumun için teşekkürler.

4 tane ram slotu var ve de sistemden SSD ile soğutucuyu çıkartınca ekran kartını GTX 970 ile değiştirdim. 50-60 TL daha pahalı oluyor ama vericeğin paraya değer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı