Core i5 4670K Sistem

erdem_1903

Hectopat
Elimde olan şimdilik değiştirmeyi düşünmediğim ürünleri belirteyim.

• sapphire hd 7850 oc 2gb gddr5
  • 128GB Ultra Plus SATA 3.0 SSD
  • AOC 23' full hd led
  • 550watt (hiç güvenmediğim psu)
  • 2 tb harddisk

Alacağım sistem:

• Core i5 4670K
  • MSI Z87-G45 GAMING(Diğer sınıf arkadaşları arasında en çok ilgimi Realtek® ALC1150 kullanması geldi)
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R (psu'suz)(psu'lu model ile arasında 200 lira fark var 2. aşamada psu alıcam 200 liradan çok daha pahalıya gelmez hemde moduler alırım)
  • CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE DDR3 2133MHZ CL11

1 ile 1,5 ay içinde almayı planlıyorum.

2. aşamada ise (ikinci aşamadaki parçaları detaylı incelemedim gözüme çarpan ürünleri yazıyorum.)

• CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 750W MODÜLER ,,, OCZ FATAL1TY SERİSİ 80PLUS 750W MODÜLER
  • COolER MASTER HYPER 212X ,,, NOCTUA NH-D14 .... soğutucu işini detaylı araştırmadım ona vakit var zaten
  • ikinci el yada indirim zamanında ikinci sapphire hd 7850 oc 2gb gddr5 alıp CF yapmayı düşünüyorum.
  • yada kendi 7850'mi satıp orta üst sekmen yeni bir ekran kartı alırım.

2. aşamaya tahminen teker teker girerim. bahara kadar tamamlamış olurum.

Bilgisayar'i oyun dışında lightroom , photoshop içinde kullanacağım... müstakbel eşimde tasarımlı bir şeyler yapıyor nadirde olsa...

Bütün ürünlerde tavsiyeye açığım. 5 yıl götürmese bile parça bazında güncellemeye müsait bir sistem olmasını istiyorum.

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

1,5 ay sonra alınacak şeyleri şimdiden belirlemek hata olur zaten forumda bu yasak. Ayrıca 2. el alışverişinde en çok dikkat edilmesi gereken parçalardan biri ekran kartıdır, bundan dolayı sana kendi kartını da satıp 0 bir ekran kartı almanı tavsiye ediyorum. Saphira HD7850 en son 325TL civarı bir fiyata sahipti. Kendi kartını da 175 liraya satsan 500TL yapar. Sen şimdi bu paraya yeni kart alsan en fazla 1 tık daha yüksek performans göreceksin, verdiğin uğraşa da yazık olacak. Bundan dolayı en azından o işlemci ve anakarta bir GTX 660 yakışır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı