Core i5 4670K vs Fx 8350 Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ufukhasergin

Kilopat

Oyun için bir sistem toplamak istiyorum. Yorumlarınız benim için çok önemli. Eksikleri belirtir ve ne eklemem gerektiğini söylerseniz. Çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd hız olarak daha iyidir ancak amd daha kısa ömürlüdür ve daha fazla ısınır yine de amd almakta fayda görüyorum .

Oyun içinse aralarında hiç fark yok desek yeridir çünkü ikisindede Gtx770 var. Ben olsam ramleri 1866Mhz yapar ve Fx 8350'li sistemi alırım. İ5 4670K'nın tek çekirdek performansı daha yüksek ama f/p oranı ve overclock potansiyeli ile Fx 8350'li sistemi tercih etmen iyi olur.

Bu link demek istediğim herşeyi anlatıyor;
Intel Core i5 4670K vs AMD FX 8350

Amd hız olarak daha iyidir ancak amd daha kısa ömürlüdür ve daha fazla ısınır yine de amd almakta fayda görüyorum .
Amd kısa ömürlü mü amd ısınır mı? AMD hep aşağılanmıştır fakat Recep Baltaş bunlara bir açıklık getirdi.
AMD işlemcilerde ısınma sorunu yok. Ama Intel işlemcilerde ısınma sorunu var. Eskiden Prescott serisi işlemciler 90 derecelere çıkar ve sistemin kapanmasına neden olurdu. Şimdi de çarpan kilidi açık K serisi Ivy Bridge işlemcilerde ısınma sorunu var. Bunun nedeni de Intel'in Ivy Bridge işlemcilerin daha az ısınacağını düşünüp bu işlemcilerde eskiye göre daha kalitesiz bir Isı Yayıcı yapıştırma sistemi kullanmış olması.

Intel konuyu teyit etmiş durumda. Sana AMD ısınıyor diyen cahil ve bilgi fukarası bakkallara bu kaynağı gösterebilirsin:

Intel Admits Ivy Bridge CPUs Are Hotter Than Sandy Bridge - Softpedia

İşlemcilerden anlamayan insanlardan da tavsiye alma bi daha derim...

Q5mw6.jpg

Overclock hakkında pek bir bilgim yok. Maalesef. :(

- - - Güncellendi - - -

Overclock yapmak gerekiyorsa, yaptırırım tabikide. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. Vatanbilgisayarda onu ayarlayabilirler mi?

- - - Güncellendi - - -

Oyun içinse aralarında hiç fark yok desek yeridir çünkü ikisindede Gtx770 var. Ben olsam ramleri 1866Mhz yapar ve Fx 8350'li sistemi alırım. İ5 4670K'nın tek çekirdek performansı daha yüksek ama f/p oranı ve overclock potansiyeli ile Fx 8350'li sistemi tercih etmen iyi olur.

Bu link demek istediğim herşeyi anlatıyor;
Intel Core i5 4670K vs AMD FX 8350

Verdiğin linkte kazanan İntel. Fakat Amd alıp oc yapmamı mı öneriyorsun?

- - - Güncellendi - - -

Öncelikle harddiskiniz var mı?

Harddiskim var. Samsungun 500gb'lık harddiskini kullanıyorum. Gb benim için yeterli olacağını umduğum için degistirmeye gerek görmedim.

Overclock sistemin performansını ne kadar etkiler peki?
Kasa olarak corsair carbide 400r düsündüm. Fakat piyasada yok. Bulabilirsem uygun olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı