Core i5 4690 Sistem Toplama

İşte o işlemci ile OC yapamazsınız. Anakart çok iyi OC potansiyali var ama işlemcinin çarpan kilidi açık değil.

Sadece anakarta yapsak olmuyor mu ? İlle de hepsini birden mi o.c lamak gerek ?

O zaman işlemcinide değştirmeni öneririm çünkü işlemcide çarpan kilidi kapalı olduğu için oc yapamazsın. İşlemcie çarpan kilidinin açık olduğunu anlaman için işlemcide K ibaresi bulunması gerekiyor. Örneğin:Core i5 4670K

Olmazsa değiştirmeye giderim yine :/

Anakarta OC diye bir şey ilk defa duyuyorum :) Anakart günümüzde sadece parçaları birleştirmek için kullandığımız bir gereç oldu yani oyunlara vs fazla bir katkısı yok. Anakartlar arasındaki fiyat farkı içerdiği giriş ve çıkışlar , desteklediği RAM miktarı ve hızı ve OC potansiyalidir. İşlemcinizi İntel Core i5 4670K ile değiştirin ve OC Genie tuşu(MSI'ın anakartlara koyduğu bir özellik) ile 1 saniyede otomatik OC yapmanın keyfini yaşayın :)

Anakarta OC diye bir şey ilk defa duyuyorum :) Anakart günümüzde sadece parçaları birleştirmek için kullandığımız bir gereç oldu yani oyunlara vs fazla bir katkısı yok. Anakartlar arasındaki fiyat farkı içerdiği giriş ve çıkışlar , desteklediği RAM miktarı ve hızı ve OC potansiyalidir. İşlemcinizi İntel Core i5 4670K ile değiştirin ve OC Genie tuşu(MSI'ın anakartlara koyduğu bir özellik) ile 1 saniyede otomatik OC yapmanın keyfini yaşayın :)

OC potansiyeli falan diyince bende anakarta yaplıyor sandım. Cahillik işte. :)

OC potansiyeli falan diyince bende anakarta yaplıyor sandım. Cahillik işte. :)
Günümüzdeki ve ilerideki çoğu oyun için yeterli olacak işlemci i5 4670K eğer Render, çizim vs gibi işlemciye çok yüklenmeyen programlar kullanmıyorsanız i7 4770K ile oyunlarda ve günlük kullanımda farkı hissetmezsiniz. İleride çıkacak ekran kartlarına da darboğaz yapacağını düşünmüyorum. Hemde OC için müsait :)

Günümüzdeki ve ilerideki çoğu oyun için yeterli olacak işlemci i5 4670K eğer Render, çizim vs gibi işlemciye çok yüklenmeyen programlar kullanmıyorsanız i7 4770K ile oyunlarda ve günlük kullanımda farkı hissetmezsiniz. İleride çıkacak ekran kartlarına da darboğaz yapacağını düşünmüyorum. Hemde OC için müsait :)

Aslında render ile biraz uğraşacağım kısa filmler çekmeyi planlıyorum yarışmalar vs. için. aynı fiyatlarda 3-3.5 sene rahat götürecek bi işlemci verebilir misiniz peki ? yoksa 10 dklık videoda fazla sorun çıkarmaz mı bu da ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı