Core i5 9400F ve RX 5700 sistemde CS:GO FPS düşüşü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

team4sed

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Core i5 9400F işlemci ile birlikte RX 5700 referans kart kullanıyorum. CS:GO DM oynarken FPS 150'lere kadar düşüyor. Ortalama 200 civarı FPS alıyorum. 1024x768 hepsi düşük ayarda oynuyorum. Ekran kartı işlemciye darboğaz mı yapıyor? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör kaç Hz? Bunu merakımdan sordum. Sorunun belli. Muhtemelen işlemci darboğaz yapıyor olabilir. Oyun içerisindeki değerleri kontrol ettin mi?

Merhaba arkadaşlar. Core i5 9400F işlemci ile birlikte RX 5700 referans kart kullanıyorum. CS:GO DM oynarken FPS 150'lere kadar düşüyor. Ortalama 200 civarı FPS alıyorum. 1024x768 hepsi düşük ayarda oynuyorum. Ekran kartı işlemciye darboğaz mı yapıyor? Nasıl çözebilirim?
Darboğaz yapıyor gibi. Ayarları yükselterek darbogazı önleyebilirsin.

İnternetteki test videolara baktığımda bendeki gibi bir FPS sorunu yok. Güç limitini artırdım. Biraz işe yaradı şimdilik. Başlarda yoktu bu sorun yeni olmaya başladı.
Ayrıca Asus VG248QE 144 Hz kullanıyorum.

İnternetteki test videolara baktığımda bendeki gibi bir FPS sorunu yok. Güç limitini artırdım. Biraz işe yaradı şimdilik. Başlarda yoktu bu sorun yeni olmaya başladı.
Ayrıca ASUS VG248QE 144 Hz kullanıyorum.

150 FPS ile 200 FPS arasındaki farkı 144 Hz monitörle farkedebilmen için insan üstü bir göze ve algıya sahip olman gerekiyor. Bence 144 Hz üzeri FPS alıyorsan sıkıntı yapmamalısın.

Darboğaz yapar. 5700 gibi kartla her oyunu full detayda oynamanız gerekir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı