Core i7 3770K Sistem Toplama

Emre Kösen

Hectopat
3000 TL bütçeyle oyun bilgisayarı istiyorum. İntel tabanlı olması tercihimdir. Ben bir sistem topladım sizdende bir sistem istiyorum. Biyerden biraz kısıp 7950yi 7970 yapcam ama bilemedim. 7970 in NVİDİA daki eşi nedir ? Birde oyun için sizce NVİDİA mı yoksa ATI mı daha performans saglar ? Sizde 0dan bir sistem toplarsanız sevinirim. Monitör olmayacak sadece kasa.

pm9f7.png

Az performans artışı için haswell işime gelmiyor açıkcası. :( Birde siz toplarsanız sevinirim. ASUS parçaları sevdiğim ve güvendiğim için anakart ve ekran kartında tercigim ASUS. Ben bilgidin canavar istiyorum. Hani Metro:Last Light da HD de rahat 60-70 FPS üstü yani su ankı pcyı 2008 de almsıtım hazır mağazadan gerçekten cok basım yandı berbat hani oyun oynayamıyorum Minecraft da bile kasıyor artık öle bi düşünce beyin olustuki yeni alacagım pcde donma istemiyorum. Aldıgım zaman mesela yükleyecegim bir oyunda donma yasarsam çok üzülürüm. Hani bıktım donmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönlüm hep i7 de :D

PC'den anlamayan birisi i7'ye sahibim dediğin zaman şaşırır, fakat PC'den anlayan birilerinin yanında gönlüm hep i7'de dediğin zaman bu senin PC'den pek bir şey anlamadığını gösterir. :)

Ne iş için kullanacağını biliyor musun i7'yi? i7'yi kullananlar Render programları gibi programlarla uğraşan insanlar ve yaptıkları işten para kazanan insanlardır.

Zaten hani anlıyorum ustayım demedim. Çok az anlarım o akılla o pcyi topladım. Hani içimin rahat etmesi, tercih açısından çok rica etsem birde i7 ile toplarmısın. Hani 3770K yeterli bence. Şimdi benim bir yakınımda topladı bir bilgisayar. Oda bu toladıgıma yakın ve hanı cok cok oyun oynamaz oynarda o kadar cok degıl ama ben inanılmaz oynarım okul olsun, yaz olsun yazın 4-5 saat en az günde.Birde ANAKART ve EKRAN KARTI seçiminde önemli şeyler nelerdir ? Bit mi, çekirdek hızımı vs.Biraz araştırdım NVİDİA nın oyunlarda çok daha önde oldugu belli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı