Corelli bisiklet maşası çalışmıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-12400f
Geforce RTX 3060Ti x3
Asus prime B660M-k D4
Twinmos 16Gb Tek Kanal RAM
Twinmos 512GB NVmE m.2 SSD
Cougar Helor 240 Sıvı soğutucu
Cougar 750w 80+ Bronze PSU
Cougar DarkBlader x5 RGB
Arkadaşlar, bende Corelli bisiklet var. Corelli 5.2 24 jant dağ bisikleti. Bu bisikletin arazide olsun yolda olsun veya merdivende bile çalışmadığını gördüm. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Yapılacak bir ayar var mı yumuşaklık ayarı vs. bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bende Corelli bisiklet var. Corelli 5.2 24 jant dağ bisikleti. Bu bisikletin arazide olsun yolda olsun veya merdivende bile çalışmadığını gördüm. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Yapılacak bir ayar var mı yumuşaklık ayarı vs… bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Ön frene basıp çok fazla baskı uyguladığımda 2-3cm çalışıyor ama normal kullanımda hiç girmiyor içeri.

Zaten olması gereken bu değil mi?
Marketten alınan dandik bisikletlerin maşaları bile ufak birşeyde içeri giriyor. Benimki neden bu kadar az çalışıyor acaba?

Bisikletçiye gösterin halledebiliyorlar ama düzenli bakılması gereken bir maşası var bu Corelli dağ bisikletlerinin. Maşaları kaliteli değil maalesef. Gösterdiğiniz halde sonuç aynıysa içindeki mekanizmayı daha iyisiyle değiştirebiliyorsanız değiştirin. Bende çok önceden vardı ilk aldığım aydan sonra maşası aynı düz maşalar gibi kalmıştı, sonra da baktırmaya fırsat bırakmadan satıp gerçek düz maşaya geçmiştim.

Bisikletçiye gösterin halledebiliyorlar ama düzenli bakılması gereken bir maşası var bu Corelli dağ bisikletlerinin. Maşaları kaliteli değil maalesef. Gösterdiğiniz halde sonuç aynıysa içindeki mekanizmayı daha iyisiyle değiştirebiliyorsanız değiştirin. Bende çok önceden vardı ilk aldığım aydan sonra maşası aynı düz maşalar gibi kalmıştı, sonra da baktırmaya fırsat bırakmadan satıp gerçek düz maşaya geçmiştim.

Gerçek düz maşa derken? Bu kadar dandik olacağını bilsem almazdım büyük hata yapmışım. Keşke biraz daha araştırıp alsaydım. Kron, Salcano veya Bianchi gibi markalar varken gidipde Corelli almak... Resmen paramı çöpe attım.

Gerçek düz maşa derken? Bu kadar dandik olacağını bilsem almazdım büyük hata yapmışım. Keşke biraz daha araştırıp alsaydım. Kron, Salcano veya Bianchi gibi markalar varken gidipde Corelli almak... Resmen paramı çöpe attım.
Baya bildiğiniz amortisörsüz bisiklete geçtim bana daha uygun geldi şehir şartlarında. Bu arada amortisörünüze biraz araştırmayla iyi bakarsanız çalışır, sadece yeterince kaliteli değil. Hele ki bu zamanda bisiklet fiyatlarının yanında uygun kaliteli malzeme bulmak çok zor maalesef.

Geri
Yukarı