Corona virüsü ve komplo teorileri

neden komplo teorilerini bu kadar seviyoruz biliyormusunuz, kendimizi akıllı daha çakal zannediyoruz. Kimse bilmiyor ben biliyorum gibi,Ben daha farkındayım şeklinde düşünüyor bilinçaltı

Bir süre agnostistik bir duruş sergilemek çok önemli. Nitekim henüz bu virüs adam gibi tanınmış bir virüs değil. Tıpkı madeni paranın parmak izi tarihçesini edinmek gibi bu genişlikte bir veri envanteri henüz bu virüs hakkında elde edilmiş değil. Örneğin aşı konusu ilk etapta sıkıntı çünkü iyileşen bir Korona'lı tekrar Korona'ya yakalanabiliyor, bu yüzden aşı geliştirmede büyük bir efor harcanıyor kimi ülkeler tarafından. Sonra sıfır hasta aranıyor, bu oldukça güç, sıfır hasta ilk Korona'lı hasta demek, Çinli uzmanlar bu konuda geriye doğru giden bir vaka taraması yapmak zorunda kalıyor, haliyle sıfır hastayı bulduğunda bu komplo teorisyenlerinin fetva makamı da ya doğrulanır ya da bu boşa çıkarılır. Doğrudan bunun biyosavaş malzemesi olduğunu iddia etmek beyhude karga hikayesi yaratmak demektir.

Çinden çıkması şaşırtıcı bu durumun bana sorarsanız ama yedikleri şeylere kıyaslarsak düşündüğümüzde normal geliyor. Ama Çinli insanlar asırlardır o tarz şeyleri tüketiyorlar garibime giden nokta bu bir anda bir halden çıkması rastgele. Hastalık çok dayanıklı ilaçlara karşı sadece 1 adet ilaç var hastalığı durdurabilen bunu da dünya sağlık örgütü söyledi. Ayrıca gerçek ölü rakamlarını Çin hükümetinden duymayı bekliyorsanız da yanılıyorsunuz. Çin hükümeti komunist bir hükümet o yüzden her şeyi gizli tutmaya özen gösteriyorlar tabiri caizse.

Bunun direktmen kötü niyetli off the record bir çeşit biyoterörist medikal AR-GE'nin elinden çıktığını iddia etmek hayalperestliktir, nereden biliyorsun? Keza bu virüsün çıkış şartlarının doğal fakat sonraki sürecinin manuel bir şey olduğu iddia ediliyor, yani giriş seviyesi Korona'nın biyoterörist oluşumların laboratuvarlarında geliştirilip bunun yeniden dışarı salındığı yani bir çeşit sonradan Korona istihdamı yapıldığı iddia ediliyor fakat bunu nereden biliyorsun? Çünkü bundan hariç Korona'nın bir de kendine has hızlı bir mutasyon süreci var, bu ikisini birbirinden nasıl ayıracaksın? Haliyle bunlar hayalperestlik, şu an için birer iddia olmaktan ibaretler. Nereden biliyorsun derken temsili soruyorum sizleri kastederek değil.

Yahu virüsün yayılma hızı çok yüksek olduğundan ölü sayısı çok gözüküyor. Aynı virüs ailesine mensup kardeşlerine göre öldürme oranı çok çok daha düşük. Binlerce ölü var diyenlere cevap ise yüzbinlerce de hasta var. Bağışıklık sistemi zayıf olanları öldürebiliyor virüs bey. O kadar abartılacak bir şey değil bizim için.

Bir de muhteşem ilacı gizleyen ülke dedikodusu var. O da yeterince kuvvetli bir dedikodu değil nitekim gezegende birçok bağımsız ve alanında uzman, herhangi bir uluslararası kliğe hizmet etmeyecek birçok çalışkan tıp insanı var. Bu insanlar bir çözüm bulduklarında bunu Nature dergisine göndermekten veya bunu kendi çevrimiçi bloglarında yayınlamaktan çekinmeyeceklerdir. Bilim bağımsızdır, bilim adamları bağımsızdır, bu kudreti hiçbir emperyalist ülke kodese tıkamaz, er ya da geç gerçek ortaya çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı