Corona Virus Türkiye'de yok mu gerçekten?

Ne kadar iyi önlem alınmaya çalışılsa da bu önlemler de bir yere kadar olur. Önemli olan bireyin virüsten şüphelenince direkt olarak hastaneye başvurmasıdır. Erken tanı hayat kurtarır diye bir şey var. En basitinden İstanbul'da milyonlarca insan yaşıyor, hangisine önlem alacaksın? Biraz da iş kişide bitiyor yani.

Avrupa da büyük sorunlar yaşayacak bu gidişle.

Önemli olan bireyin virüsten şüphelenince direkt olarak hastaneye başvurmasıdır. En basitinden İstanbul'da milyonlarca insan yaşıyor, hangisine önlem alacaksın? Biraz da iş kişide bitiyor yani.

Avrupa'da büyük sorunlar yaşayacak bu gidişle.
Bu beni korkutuyor işte. Şüphe duyan hastaneye başvurmalı hemen.

Hazır konu mizah bölümünde iken şunu da söyleyeyim.

Şu an kendimizi Plague Inc oynarken bir türlü virüs bulaşmayan Grönland gibi hissediyoruz :)
Ben nedense direkt oraya virüs bulaştırıyorum. Bayağı şansım var :D

Bence var fakat farkında değil hastalar, gizlenme ihtimali de var.
Ekran Resmi 2020-03-10 20.42.09.png

Son açıklamalar sonrası adminin araba. :)
1583862210844.png

Son açıklamalar sonrası Admi'nin araba. :)
Eki Görüntüle 511844

Anlamadım ama şunu belirteyim.

Virüs'ün ükemizde olup olmaması ile bunun saklanıyor olması aynı şeyler değil.

Yani ya yoktur ya da saklanıyordur diye bir olay yok. Benim takıldığım nokta burası.

Yoksa akitf olarak Marmaray kullanmam bile beni tedirgin ediyor zaten, saydığım durumlara rağmen.

Anlamadım ama şunu belirteyim.

Virüs'ün ülmeizde olup olmaması ile bunun saklanıyor olması aynı şeyler değil.

Yani ya yoktur ya da saklanıyordur diye bir olay yok. Benim takıldığım nokta burası.

Yoksa akitf olarak Marmaray kullanmam bile beni tedirgin ediyor zaten, saydığım durumlara rağmen.
Hükümet açıklamalarının olmadığı yönünde fakat orada yok yazını görmek bana EGM tarafından tutuklananları hatırlattı, bir R’ye benzetme yaptım.
Umarım yoktur fakat olduğuna veya yoksa bile kapıda olduğuna inanıyorum.

Geri
Yukarı