Corsair 100R, Akasa Venom A10, i7 8700 Sıcaklık Değerleri

• Konuyu başlatan sdt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

sdt

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
eczacı
Bilgisayarım biraz daha havalı dursun dedim:) Başka bir amacım yoktu.🙃 Diğer markalarda nasıldır bilmiyorum ama Akasa bildiğiniz sessiz çalışıyor. İşini yapıp yapmadığımdan emin değilim şu an için. Kasa kapağı kapalı halde boşta 38 derecede çalışıyor. Ama 4 dakikalık testte 90 derecelere çıktı. Soğutucuyu kendim taktım. Macun olarak içinden çıkan macunu kullandım. İlerleyen zaman içinde deneyimlerimi aktarmaya devam ederim.
  • İşlemci: i7 8700
  • Anakart: Asus z370 Tuf plus gaming
  • RAM: Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3000 MHz
  • Ekran kartı: Asus dual GTX 1060 6 GB
  • SSD: Samsung 970 Evo 256 GB
  • Kasa: Corsair Carbide 100R 600watt

367234
367233

Öyle bir soğutucu için 90 derece yüksek bir değer. Sistemde O.C var mı? Kendimde Corsair 100R kullanıyorum, kapağını açtığım zaman çok daha düşük ısı değerleri elde ediyorum.

Aynı marka ve model kullanıcısıyım. 1 tane daha fan alıp radyatöre ekleme yaptım. Soğutmadan çok memnunum. Ancak 90 derece fazla. Hız aşırtma yapmış olmalısınız. Size tavsiyem işlemci boyutunda aliminyum folyo kesip, işlemci ile soğutma arasına koyup testlerinizi bu şekilde yapın. Ciddi soğutma alabilirsiniz.

Yazılanları okuyabildim fakat yediğim cezadan dolayı cevap yazamadım.
Bios ayarlarını kurcalarken ekranında "HYPER THREADİNG>>ENABLE" olarak gördüm. Ayarı "DİSABLE" yaptıktan sonra yükleme testinde işlemci sıcaklığı 90 derecelerden 67 derecelere indi.Hata bendeymiş. Galiba bilmeden hız aşırtma yapmışım😅 Soğutucuda pompa sesi şu an için yok. Montaj sorunsuz gibi.

Ben de hava soğutmadan sıvı soğutmaya geçtim overclock yapılmayan CPU'da (i5-6600). Sıcaklık farkı oldu, boşta 35-40 dereceyken 25-30 derecede geziyor. Oyundayken 70 dereceyi bulurken 50 dereceyi bile bulmuyor sıvı soğutma ile. Hayırlı olsun.

Teşekkürler. Sertaç senin işlemci sıcaklık değerlerine hasta oldum vallahi. 8700 çok ateşli bir işlemci. ateşini söndüremiyoruz. 25-30 derece hayal benim için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı