Elektronik Corsair 16 GB(2x8) Vengeance RGB RS 3600MHz CL18 DDR4 1300 TL

RAM işi çok sakat o yüzden kit alınmalı ancak büyük ihtimalle uyar diye düşünüyorum. Tam çip markasını ise şu rehber sayesinde görebilirsiniz: Rehber - DDR4 RAM Çipleri

Mesajın en altında yazılan programla öğrenebilirsiniz.
Hocam tekrardan selamlar, programdan baktım da Samsung 1-die diyor. B die mı acaba bu ne demek tam anlamadım ?
Model: CMG16GX4M2E3200C16

Dosya Ekleri

• ramcip.png
    ramcip.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 61
B-Die olabilir veya olmayabilir. Tam olarak bir bilgim yok.
Hocam v4.32 yazıyor ram sanırım C die :) Gelecek olan ram e bakacağım artık.

Hocam v4.32 yazıyor ram sanırım C die :) Gelecek olan ram e bakacağım artık.

Bu rehbere göre C-Die kesinlik vermiş.

Aynı olması yetmiyor maalesef. Çip şans işi sadece Ballistix belleklerde aynı çip geleceği kesin.
Hocam selamlar, Ramlar geldi ancak V5.30 geldi. Rehbere baktığımda çipi Hynix olduğu gözüküyor. Diğer ramlarimin çipi Samsung. Taksam sorun yaşar mıyım ?

Hocam selamlar, Ramlar geldi ancak V5.30 geldi. Rehbere baktığımda çipi Hynix olduğu gözüküyor. Diğer ramlarimin çipi Samsung. Taksam sorun yaşar mıyım ?
Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Hynix C büyük ihtimalle güzeldir çipi. Takıp CPU-Z ile dual çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Hocam oc yapmayacaktım zaten benim için 3200 MHZ çalışsın yeter. Şimdi taktım XMP 3200 olarak sorunsuz çalıştı. Memtest ve bir kaç oyunda test ettim. Bir problem gözükmüyor. Ancak bir şey fark ettim, oyunlarda artık 14-15 GB kullanım var. Ram fazla olunca bolca kullanıyor artık.
RAM.png

Hocam oc yapmayacaktım zaten benim için 3200 MHZ çalışsın yeter. Şimdi taktım XMP 3200 olarak sorunsuz çalıştı. Memtest ve bir kaç oyunda test ettim. Bir problem gözükmüyor. Ancak bir şey fark ettim, oyunlarda artık 14-15 GB kullanım var. Ram fazla olunca bolca kullanıyor artık.
Eki Görüntüle 1547428
Aynen öyle, boyuta göre kullanır. İhtiyaç halinde serbest bırakır. CPU-Z’de 4x64 yazıyor mu veya 2x64?

Yeni konular

Geri
Yukarı