Corsair 220T kasaya 240mm sıvı soğutma takılırsa sıkıntı çıkar mı?

BerkayG

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Oyun için sistem topluyorum. Şu an kasa, anakart ve monitörü aldım.

Monitör: TUF VG249Q1R.
Kasa: Corsair iCUE 220T.
Anakart: TUF B550-PLUS.
CPU: AMD Ryzen 5 3600X.
GPU: Gigabyte RX 5700XT OC.
PSU: Corsair RM650 650W 80+ Gold.
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 2x8 16 GB.
Soğutucu: Corsair H100I 240mm.

Aklımdaki sistem bu şekilde.

AMD'nin yeni işlemcileri ve ekran kartları geldiğinde CPU ve GPU değişecek. Sorularım ise şunlar:

1-Sıvı soğutucuyu üste takacağım. Corsair sitesinde 240mm sıvı soğutmayı üste takabilirsin demiş. İnternette Corsair Vengeance RGB RAM'ler takılınca sıvı soğutmaya çarptığını gördüm. G.Skill'in RAM'leri daha küçük yapıda. Alacağım G.Skill RAM'ler sıvı soğutucuya bir engel olur mu?

Durum böyle. Eğer RAM'ler sıvı soğutmaya engel olursa hava soğutma kullanmayı düşünüyorum. Hava soğutma kullanırsam Gigabyte Aorus ATC800 RGB modelini alacağım.

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair Vengeance RGB PRO 51mm, G.Skill Trident Z Neo RGB ise 45mm. Tam olarak sığar mı bilemem. Kontrol ederek almalısınız.

Ayrıca üst kısma sığmaz ise ön tarafa da takabilirsiniz.

Corsair'in forumunda bir kullanıcı bu kasa için maksimum 34mm RAM kullanılması gerektiğini yazmış.
Your RAM should be 34mm high or less to fit (the RGB PRO RAM is 54mm high.

Corsair Vengeance RGB Pro 51mm, G.Skill Trident Z Neo RGB ise 45mm. Tam olarak sığar mı bilemem. Kontrol ederek almalısınız.

Ayrıca üst kısma sığmaz ise ön tarafa da takabilirsiniz.

Corsair'in forumunda bir kullanıcı bu kasa için maksimum 34mm RAM kullanılması gerektiğini yazmış.

Sıvı soğutmayı ön tarafa koymuş ve 286.5mm 2070 Super sığmış.RX 6800 XT 267mm.Bu durumda ön tarafa sıvı soğutma koyabilirim.
Ekran kartı modeli ile ilgili kafama bir soru takıldı.Bu kart RTX 3080 Founders Edition tarzında duruyor.Acaba şimdilik ön bilgi olsun diye mi konuldu? İlerleyen zamanda uzunluğunda bir değişme olur mu?

Son düzenleme:
Çarpabilir. Bende iCUE 465X kullanıyorum ripijavs RAM'ler ile sıfır takılı üste 240mm soğutma. Trident Z'de neler olur bilemiyorum. En kötü öne de takabilirsiniz.
Bro bende 465x alıcam, inatla hala o kasa için diretiyorum teoride. 2’nci seçenek TD500, lakin sen ripjaws’la 0 oldu yazmışsın. Bende neo veya royal bellek’le 0 olabilir diyorum. Sonuçta birbirine ebat olarak oldukça benzer. Senin kasanın bi görsellerini ekleme şansın var mı? Bi inceliyim, inceden.

Yeni konular

Geri
Yukarı