Corsair 240GB SSD mi SanDisk 500 GB mı?

Ereilian

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an da Amazon'da indirimde olan Corsair MP510 SSD'si 350TL, bunu almak yerine 150TL daha ekleyip SanDisk Ultra M.2 500GB mı almalıyım?

corsair.png

sandisk.png

8 yıl kullandığım Corsair Force GS SSD ile şu an kullandığım MP510 yazılım arayüzü hiç değişmedi. Sadece bu yönünü eksi olarak görebiliyorum. Bu arada bu yazılımla işimiz yok. Bir SSD'yi aldığında varsa firmware update yapmak için kullanıyorsun. S.M.A.R.T. verilerine bakabiliyorsunuz. Yazılım stabil. Çökme, donma gibi olaylar yaşamadım. Sırf arayüzünü değiştirmedi diye SSD kötülemek garip. Ona bakarsan Nvidia'nın yazılım arayüzü de kendimi bildim bileli aynı.
Başka bir SSD önerirken daha objektif olursak insanlara daha fazla yardım etmiş oluruz.

@Teacher80 hocam güncelleme geldiğini belirtmişti geçen bir kullanıcı arkadaş aynı modeli kullanıyor sizinle.
En son 5 ay önce idi sanırım. Formattan sonra kurdum. Arayüz değişmemişti. Firmware update var mı diye kontrol ettim sonra kaldırdım. SSD'lerin çalışması için yazılımına ihtiyacı yok. Bilgisayarı program açısından hafif tutma tercihindeyim de.

Yeni konular

Geri
Yukarı