Corsair 275R Airflow kasaya Corsair H100X sığar mı?

Ozan7227

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Corsair H100X 240 mm sıvı soğutma almayı ve kasanın üst kısmına takmayı düşünüyorum fakat emin olamadığım bir şey var. Bu sıvı soğutmanın radyatörü ben kasamım üst kısmına sığar mı? Fotoğraflar:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

• Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
  • Kasa: Corsair 275R Airflow.
  • RAM: Adata Spectrix D60G.
Bir de eğer üst kısma sığmaz ise mecbur olarak öndeki 2 fanı kasanın üst kısmına takıp radyatörü ön kısma takacağım. Peki bunun kasanın içindeki hava akışına bir etkisi yani dezavantajı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir 275R Airflow kullanıcısı olarak üst tarafa hava soğutma takılmasının neredeyse "imkansız" olduğunu belirtmem lazım. Radyatör, fan, RAM kalınlığı gibi bir dolu faktörün uyması lazım ki ben düşük profil bir RGB RAM kullanmama rağmen üst tarafa radyatör sığmayacağını gözlemleyebiliyorum. Ancak öne takmakta bir sorun olacağını düşünmüyorum. Hatta aynı kasa olmasa bile Technopat'ın bir videosunda da bu senaryoya göre montaj yaptılar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir 275r airflow kullanıcısı olarak üst tarafa hava soğutma takılmasının neredeyse "imkansız" olduğunu belirtmem lazım. Radyatör, fan, RAM kalınlığı gibi bir dolu faktörün uyması lazım ki ben düşük profil bir RGB RAM kullanmama rağmen üst tarafa radyatör sığmayacağını gözlemleyebiliyorum. Ancak öne takmakta bir sorun olacağını düşünmüyorum. Hatta aynı kasa olmasa bile Technopat'ın bir videosunda da bu senaryoya göre montaj yaptılar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi ben de videodaki gibi yapıp öndeki 2 fanın arkasına montajlayıp diğer 2 fanı kasanın üstüne mi takayım? Hava akışında sıkıntı olmaması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı