Corsair 3000d beyaz mı yoksa siyah mı almalı?

Bu kasayı almayı planlıyorum. 2 renk arasında kaldım. Sizce hangisi daha hoş?

Hocam bilgisayar ekipmanlarında ve donanım bileşenlerinde her zaman beyaz çok daha şık duruyor. Bunu daha önce 2 kasamı beyaza boyamış birisi olarak söyleyebilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210627_171943_N.jpg
    IMG_20210627_171943_N.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 13
  • 20230730_111547.jpg
    20230730_111547.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 12
Hakikaten beyaz daha güzel duruyor, ben de aynı fikirdeyim. Ama bu modelde niyeyse siyah olan da hoşuma gitti. Ama siyah olanda şöyle bir handikap var; tamperli camı biraz mat. İçerisi belli olmuyor. rgb olsa dahi kendini belli etmeyecek parçalar. O yüzden beyaza kaydı gönlüm ama elimdeki parçalar ile renk uyumu tutmaz diye almak istemedim :d arctic 2. versiyon sıvı soğutma 2 adet 12 cm arctic fan ve gigabyte 1070 ekran kartı ile kullanacağım. Anakart micro atx o sırıtacak. İleride değiştireceğim. Sence hangisini almalı. Fikrin hala beyazdan yana mı? :d

Hakikaten beyaz daha güzel duruyor, ben de aynı fikirdeyim. Ama bu modelde niyeyse siyah olan da hoşuma gitti. Ama siyah olanda şöyle bir handikap var; temperli camı biraz mat. İçerisi belli olmuyor. RGB olsa dahi kendini belli etmeyecek parçalar. O yüzden beyaza kaydı gönlüm ama elimdeki parçalar ile renk uyumu tutmaz diye almak istemedim :d Arctic 2. versiyon sıvı soğutma 2 adet 12 cm Arctic fan ve Gigabyte 1070 ekran kartı ile kullanacağım. Anakart Micro ATX o sırıtacak. İleride değiştireceğim. Sence hangisini almalı. Fikrin hala beyazdan yana mı? :d

Hocam siyahın temel sorunu bırakın RGB'yi kasa içine LED dahi döşeseniz asla bileşenleri ön plana çıkartamıyor. Benim de donanımım tamamen siyahtı, ben işlemci sogutucumun en üstünü sadece boyadım. Kasayı satmasam ekran kartını da boyardım. Yine de kasada bazı yerleri kontrast olması adına siyah bırakmıştım. Full beyazda insanın içini bayıyor hastane gibi, bana göre beyaz ağırlıklı olması en ideali elbette tercih sizin.

Hocam siyahın temel sorunu bırakın RGB'yi kasa içine LED dahi döşeseniz asla bileşenleri ön plana çıkartamıyor. Benim de donanımım tamamen siyahtı, ben işlemci sogutucumun en üstünü sadece boyadım. Kasayı satmasam ekran kartını da boyardım. Yine de kasada bazı yerleri kontrast olması adına siyah bırakmıştım. Full beyazda insanın içini bayıyor hastane gibi, bana göre beyaz ağırlıklı olması en ideali elbette tercih sizin.
dediğin gibi o kontrastı yakalamak lazım. O yüzden bu kadar ortada kaldım aslında. İleride ekran kartını ve anakartı değiştireceğim ama kasaya ve içindeki parçalara göre değiştirmek istiyorum. Örnek veriyorum beyaz kasada çoğu insan beyaz ekran kartı kullanıyor. Siyah daha hoş durur gibi duruyor. Ben çok rgb seven biri de değilim. Sadece kasanın üst kısmına 2 tane rgb fan koyacağım. Sadece beyaz ışık hali ile kullanıcam. Daha hoş durur gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı