Corsair 4000D sistem toplama

OwlWithBeard

Kilopat
Daha fazla  
Kasa, fanlar ve PSU alındı.

Alınan parçalar;

-Corsair 4000D.
-Corsair RM850.
-Arctic Freezer 34 Duo.
-2X Arctic P14.

Bunları uygun fiyata bulup aldım ancak sistem konusunda kararsızım. Yıllar sonra ilk sistemim olacak(720p laptop kullanıyorum, 1080p 144Hz benim için devrim niteliğinde :D ).

Ekran kartı dahil ettiğimde bütçem yetmiyor baştan söyleyeyim. Ucu ucuna belki, o da önümüzdeki ay alırsam. Ben de bu yüzden ekran kartını düşük tutup(belki 2. el bir 1060 ya da sıfır 1650) işlemci, anakart ve RAM'i yüksek tutma niyetindeyim.

Aklımdaki sistem;

Ryzen 5600X.
Crucial 3600MHz CL16.
ASUS ROG STRIX B550-F

Ya da acaba yeni çıkan APU'lardan mı alsam? Böyle yapınca Intel daha mantıklı geliyor, o zaman i7 10700K alabilirim ancak performans olarak 5600X, video işleme vs hesaba katınca daha öne çıkıyor, zira daha az güç tüketip biraz daha iyi performans gösteriyor.

Bana bu konuda fikir verebilecek olanlar var mı?

Hazır sistemlere baktım ancak kullanılan kasa vs hiç hoşuma gitmedi, yani 3060 ekran kartı koyup Sharkoon PSU koymak... Ee sistemi alıp kendi aldığım kasayı ekleyeyim desem bir türlü içime sindiremedim. Ocak gibi ekran kartı fiyatları düşeceği spekülasyonu var ancak doların ne olacağı hiç belli değil.

Bu arada üstte saydığım parçaları iade de edebilirim. Biraz aptallık oldu acele edip aldım ama, Amazon'dan aldım.

Yardımcı olup fikir verecek arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Bütçe: Kasa/PSU hariç 8 bin liradır.

Son düzenleme:

Teşekkür ederim, inceleyeceğim.

Bu nasıl peki? Ekran kartı olarak geride olduğunun farkındayım ancak Mouse ve Monitör hediyesi tatlı görünüyor, tabi neden bu kadar ucuza bu parçaları veriyorlar anlamıyorum ama... :D

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, inceleyeceğim.

Bu nasıl peki? Ekran kartı olarak geride olduğunun farkındayım ancak mouse ve monitör hediyesi tatlı görünüyor, tabii neden bu kadar ucuza bu parçaları veriyorlar anlamıyorum ama... :D

Şahsen monitör ve mouse için ekran kartından kısmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı