Corsair 4000X + CX750F PSU 999 TL

Hocam selamlar. Soğutucunuzun modelini ögrenebilir miyim? Ayrica PSU'da bence coil whine var, sizde de durum böyle mi? Sanırım bir çoğunda varmış bu modelin.
Cevabı geç duydum fakat ben sizin yazıyı görmeden yaptım tek ekran kartının gelmesi kaldı. Bir şey daha soracağım @Asım Demir sizin CX750F PSU'dan cızırtı sesi çıkıyor mu yakınında.
Evet cızırtı bende de var. Coil whine var PSU'da. Üzücü.
Hocam selamlar. Soğutucunuzun modelini ögrenebilir miyim? Ayrica PSU'da bence coil whine var, sizde de durum böyle mi? Sanırım bir çoğunda varmış bu modelin.

Evet cızırtı bende de var. Coil whine var PSU'da. Üzücü.
Yolladınız mı garantiye?
@Sith Darth Vader

Son düzenleme:
Soğutucu Corsair iCUE H115 Elite Capellix. PSU'yu henüz kullanmaya başlamadım. Ancak @SypeR da aynı şeyi söyledi, onda da coil whine varmış. Sanırım bu modelde sıkça görülüyor.

Soğutucu Corsair iCUE H115 Elite Capellix. PSU'yu henüz kullanmaya başlamadım. Ancak @SypeR da aynı şeyi söyledi, onda da coil whine varmış. Sanırım bu modelde sıkça görülüyor.
Memnun musunuz soğutucudan? H100i modeli ile kıyas yapabilir misiniz, bilginiz var mı?
Memnun musunuz soğutucudan? H100i modeli ile kıyas yapabilir misiniz, bilginiz var mı?
@Asım Demir Vengeance Pro SL RAM kullanıyorsunuz sanırım. RAM'e temas var mı üst tarafta 280 mm ile 4000x kasada?

Son düzenleme:
3-4 sene once VatanComputer işguzarlari kasa+psu seklinde aldigim urunun psusunu garantiye gonderecegim zaman kasayi da gondermek zorundasiniz demislerdi. Ayri gonderemiyorlarmis guya.

Kasa garantiye gitti, ya giderken ya donerken kargo sirketi(?) kasanin yan kapagini nerdeyse ikiye bolmustu. Sonra bir de onunla ugrasmistim.

Satin alan arkadaslar umarim boyle bir seyle karsilasmazlar.

H100 modelleri ile çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum. Yüksek güç tüketimine sahip işlemcilerde %5 belki bir fark olabilir.
@Asım Demir Vengeance Pro SL RAM kullanıyorsunuz sanırım. RAM'e temas var mı üst tarafta 280 mm ile 4000x kasada?
Evet, RAM'e temas var. Sağ taraftaki fanda biraz tıraşlama yapmanız gerekiyor, ben böyle çözdüm. Sorun yaşamamak için 240mm radyatör kullanmak lazım.

H100 modelleri ile çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum. Yüksek güç tüketimine sahip işlemcilerde %5 belki bir fark olabilir.

Evet, RAM'e temas var. Sağ taraftaki fanda biraz tıraşlama yapmanız gerekiyor, ben böyle çözdüm. Sorun yaşamamak için 240mm radyatör kullanmak lazım.
Bu bilgi için teşekkür ederim. SL model RAM ile yaşanmayabilir sorun diye düşünüyordum. Bunu öğrendiğim iyi oldu.

Geri
Yukarı