Corsair 4000X kasa fanlarını üste takmak

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar, Corsair 4000X kasam ve H150I Elite Capellix soğutucum var. Kasanın önünde 3 fan var. Soğutucu ile beraber gelen 3 fanı ve radyatörü öne montajlamak istiyorum. Kasanın önündeki fanları ise 2 tane üste 1 tane arkaya olacak şekilde montajlayacağım. Kasada stok gelen öndeki 3 tane fanın her birinde 2 uç var. Biri anakarta bağlı diğeri ise arkadaki panele bağlı. Sıvı soğutucunun da fanlarının her birinin 2 farklı çıkışı var ve sıvı soğutucuyla gelen bir RGB panel var. Sıvı soğutucudaki fanların 2 ucunu nereye bağlayacağız? Anakarta bağlayacak mıyız? İşlemleri anlatabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa fanlarındaki uçlardan biri RGB diğeri güç çıkışı. 4000x’in yan panelinde hangi tip kontrolcü var bilmiyorum.

H150i Elite Capellix’in içinden zaten Commander Pro çıkıyor. Onun fanlarını ona bağlayacaksın.

Kasa fanlarının sadece yerini değiştireceksin.

iCUE’da da elite capellix ayrı, diğer fanlar ayrı görünecek.

Commander Pro’ya da bildiğim kadarıyla tek model olması şartıyla 6 fan bağlanıyor. Yani 4000x ile gelen fanlar ile H150i Elite Capellix’in ML120’leri başkadır. Bunların tamamını Commander Pro’ya bağladığında çalışmıyor maalesef.

Kasa fanlarındaki uçlardan biri RGB diğeri güç çıkışı. 4000x’in yan panelinde hangi tip kontrolcü var bilmiyorum.

H150i Elite Capellix’in içinden zaten Commander Pro çıkıyor. Onun fanlarını ona bağlayacaksın.

Kasa fanlarının sadece yerini değiştireceksin.

iCUE’da da elite capellix ayrı, diğer fanlar ayrı görünecek.

Commander Pro’ya da bildiğim kadarıyla tek model olması şartıyla 6 fan bağlanıyor. Yani 4000x ile gelen fanlar ile H150i Elite Capellix’in ML120’leri başkadır. Bunların tamamını Commander Pro’ya bağladığında çalışmıyor maalesef.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videoda dediğim yapılıyor, 6 fanı da commander'a mı bağlamış burada? Çalışıyor gözüküyor. Benim ne yapmam lazım bu durumda?

O zaman Commander Core destekliyor. Diğerleri desteklemiyor.

Çünkü bende 5000X RGB beyaz ve H150i Elite Capellix aldım. Ancak ekran kartı bulamadığım için sistemi kurmadım. Hepsi kutusunda duruyor. Birçok inceleme videosu seyrettim, bu da dahil ama dikkatimi çekmemiş. :D

5000X RGB'de arka panelde 2 adet 3'lü iCUE Lighting Node CORE geliyor. Bunlar farklı fanları desteklemiyorlar o zaman.

Olabilir, 4000X arkada 1 tane lightning node core ile geliyor. Commader Core'a 6 fanı da bağladım acaba olacak mı bakacağız çalıştırınca. Olmazsa tekrardan yazacağım :D PC'yi tamamlamak için PSU ve GPU'yu takmak kaldı. Bitince yazacağım tekrar.

Geri
Yukarı