Corsair 5000D RGB kasasına Artics 360mm tam montaj yapılır mı?

Bu benim kasa:https://www.corsair.com/us/en/p/pc-...-high-airflow-design-cc-9011242-ww#tech-specs
Almak istedigim sıvı sogutucu: Arctic sıvı dondurucu II - 360 ARGB.
Bu da anakartım:B550 AORUS ELITE AX V2 (rev. 1.1) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global
Üst tarafa montaj yapmak istedigim icin soruyorum.

1687992627967.png

Bazı yorumlarda RAM'lere degiyor demişlerde ondan bir sormak istedim bir sorun olmaz montaj yapılır diyorsunuz yani.

360mm'liğin RAM'lere değeceğini zannetmiyorum, ama 280mm'lik olanlar değiyor en azından benim kasada öyle oldu aldığım RAM'leri iade ettim Low profil yeni RAM'lar sipariş ettim gelmesini bekliyorum.

Bazı yorumlarda RAM'lere degiyor demişlerde ondan bir sormak istedim bir sorun olmaz montaj yapılır diyorsunuz yani.

4000D için geçerli o durum. 5000D kasada sorun olmaz. B550 anakart için hangi işlemci ve ekran kartını kullanıyorsunuz.

4000D için geçerli o durum. 5000D kasada sorun olmaz. B550 anakart için hangi işlemci ve ekran kartını kullanıyorsunuz.

Ryzen 7 5800x3D 6750XT

360mm'liğin RAM'lere değeceğini zannetmiyorum, ama 280Mm'lik olanlar değiyor en azından benim kasada öyle oldu aldığım RAM'leri iade ettim Low profil yeni RAM'lar sipariş ettim gelmesini bekliyorum.

Anladım hocam

https://pcpartpicker.com/b/cDV7YJ böyle bir bilgiye rastladımda tribe soktu beni.

Son düzenleme:
O işlemci ve ekran kartı için 5000D manasız olmuş, gereksiz büyük. 4080 - 4090 - 7900XTX kullansan anlarım da, 4000X ya da 4000D işini görürdü. Corsair sitesinde 4000D için 280 sıvı soğutmada low profile RAM öneriyor. 5000D için bir şey belirtmemiş gerçekten, pcpartpicker'da sıkıntı oluyor demiş ama 4000D'den daha büyük kasa bana olmaz gibi geldi. Yine de Corsair desteğe mail at istersen, hızlı geri dönüş yapıyorlar, ilgi gösterirler. Müşteri hizmetlerinden çok memnun kalmıştım kendi kasam için iletşim kurup ön panel istemiştim, ücretsiz gönderdiler.

Attığın pcpart linkinde fotoğraflarda anakart monte edilmiş halde üstte çok fazla yer kaldığı görülüyor. Sorun yaşayacağını sanmıyorum.

O işlemci ve ekran kartı için 5000D manasız olmuş, gereksiz büyük. 4080 - 4090 - 7900XTX kullansan anlarım da, 4000X ya da 4000D işini görürdü. Corsair sitesinde 4000D için 280 sıvı soğutmada Low profile RAM öneriyor. 5000D için bir şey belirtmemiş gerçekten, pcpartpicker'da sıkıntı oluyor demiş ama 4000D'den daha büyük kasa bana olmaz gibi geldi. Yine de Corsair desteğe mail at istersen, hızlı geri dönüş yapıyorlar, ilgi gösterirler. Müşteri hizmetlerinden çok memnun kalmıştım kendi kasam için iletşim kurup ön panel istemiştim, ücretsiz gönderdiler.

Attığın pcpart linkinde fotoğraflarda anakart monte edilmiş halde üstte çok fazla yer kaldığı görülüyor. Sorun yaşayacağını sanmıyorum.

İleri dönük almak istedim bir daha kasa degiştir miyim diye nereden destege yazabilirim link atma şansın var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı