Corsair 5000D AirFlow vs Phanteks P500A (non-RGB)

Bütçe
1250

somoncum

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Beyler 2200TL param bulunuyor şu an, Corsair 5000D airflow 1100TL ile 1150TL indirime girene kadar bekleyeceğim (sorun değil) veya Phanteks P500a (non-RGB) 1269TL arasında kaldım. Geri artan para ile kulaklığım bayağı bir yıprandığı ve sol sürücüsü ömrünü bitirdiği için tekrar HyperX Cloud2 alacağım 700-750TL indirimde bulursam.

Bu 2 kasanın sevdiğim ve sevmediğim yanları elbet bulunuyor fakat fanları değiştirildiğinde 3-4 derecelik bir fark aralarında kalıyor sizce ne yapsam kararsızım. Çevremdeki arkadaşlara sorduğumda ikisi de güzel görünüyor, ikisi de üzmez seni dediler.

• Bizim ev biraz daha toz alan bir kısımda duruyor bu yüzden Phanteks P500A'nın fazla toz alacağından çekiniyorum tabii ki Corsair 5000D airflow da toz alacak fakat bunun kadar alacağını düşünmediğimden ona biraz daha sıcak bakıyorum.
• Corsair 5000D airflow da 6'lı PWM fan kontrolcü bulunurken, Phanteks P500a da herhangi bir kontrolcü bulunmuyor.
• 3 - 4 Ay sonra bütçeme göre SP Elite, ML, LL veya QL serisi fan seti alıp eklemeyi planlıyorum kasanın ön ve arka kısımlarına fanları corsair ekosistemi dizdiğimden dolayı başka bir fan düşünmüyor.

Sizce ne alayım cidden kararsız kaldığım için yazmaktayım!

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    232,6 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    243,8 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Ben bu ikisi arasından Corsair 5000D öneririm. Geniş fan ve radyatör seçeneği, detaylı kablolama ve kontrolcüye sahip olması öne çıkan yönleri. Fazla depolama ürünü kullanmayacaksan Phateks'e yönelmene gerek yok bana kalırsa. Ancak, 360mm radyatör takarım demiyorsan yukarıda paylaşılan Lian Li modeli de gayet iyidir.

@Uchiha Shisui Corsair H150i Elite cappellix var sığmıyor usta üst kısma radyatör.

@Uchiha Shisui aslında bu kasa O11 dynamic gibi büyük olanı ve bu düz mesh tasarımda gelseydi bunu tercih edesim vardı fakat getirmedi :(
Anladım. Soğutucu bilgisi olmadığı için ben yok sandım. Corsair ekosistemine niyetlenmişseniz 5000D Airflow diyebilirim.

Evet öyle yapacağım fakat 1100TL'nin altına düşmesini bekliyorum. 3 Hafta önce 1089TL idi alamadım o sıra da Asus Rog Delta S RGB kulaklığımı satmakla uğraşıyordum.
Gelecekteki sistemimde ben de 5000D Airflow düşünüyorum. 6 tane LL120 fanım var. X zaman niyeti ama Amazon linkini de kenara koydum. Ara ara tıklayıp bakıyorum. 😅 Bolca indirim görüyor. Yakalarsınız.

Gelecekteki sistemimde ben de 5000D airflow düşünüyorum. 6 tane LL120 fanım var. X zaman niyeti ama Amazon linkini de kenara koydum. Ara ara tıklayıp bakıyorum. 😅 bolca indirim görüyor. Yakalarsınız.

Bende Akakçe'den takip listesine ekledim 1250TL altına düşerse mail adresime bildirim gelecek fakat ben sabırsızlıktan atmasını beklemeyip her gün girip bakıyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı