Corsair 5000X fan konumlandırması nasıl olmalıdır?

Ben burada yazmışım üsten bir fan ekzoz fanı olabilir sıcaklığa göre.
Bende 2 fanlı kule tipi var üstte 3 önde 3 fan içeri doğru üflüyor birde arakada 2000 rpm fanlar hiçte bilişenler sıcak olmuyor çok serin yaz kış denedim üstteki fanın birisini ekzoz fanı yaptım zaten sistemi yoracak sıcaklığa gelmiyor ısı fanlar hep 1200 Rpm de çalışıyor yaz kış hiç değişmedi. Egzoz fanı 2 tane yaptım sıcaklık değişmedi ve cevirdim tek egzoz fanı var ama üstten ana kart yakın olduğu için daha güzel soğutuyor. Ben elimle kasanın kapağını tutuyorum yazın buz gibi.

Burada arka egzoz ve üsttekilerde egzoz görevini yapacak şekilde konumlandıracak yalnız.

Siz kafanızdaki setuptan kurtulursanız ve varyasyonları gözünüzde canlandırırsanız hepsini anlayacaksınız ama hala anlamıyorsunuz.
Sizin dedikleriniz den gerçekten hiç birşey anlamadım. Madem biliyorsanız görsel olarak paylaşın.

Bende 2 fanlı kule tipi var üstte 3 önde 3 fan içeri doğru üflüyor birde arakada 2000 rpm fanlar hiçte bilişenler sıcak olmuyor çok serin yaz kış denedim üstteki fanın birisini ekzoz fanı yaptım zaten sistemi yoracak sıcaklığa gelmiyor ısı fanlar hep 1200 Rpm de çalışıyor yaz kış hiç değişmedi. Egzoz fanı 2 tane yaptım sıcaklık değişmedi ve cevirdim tek egzoz fanı var ama üstten ana kart yakın olduğu için daha güzel soğutuyor. Ben elimle kasanın kapağını tutuyorum yazın buz gibi.
Kasanın kapağını tut buz gibiyse hiç sorun yok.
Sizin dedikleriniz den gerçekten hiç birşey anlamadım. Madem biliyorsanız görsel olarak paylaşın.
Hocam yalnız kule tipi soğutucularda hava akışı daha iyi oluyormuş araştırdım ben bunu.

Radyatörün üstte durması doğru zaten dışarıya hava üfler mantıklı ama tam tersi içeriye hava üflerse o arkadaki tek bir egzoz fanı hiçbir şekilde içerdeki bütün sıcak havayı tek başına dışarıya üfleyemez.

Radyatörün üstte durması doğru zaten dışarıya hava üfler mantıklı ama tam tersi içeriye hava üflerse o arkadaki tek bir egzoz fanı hiçbir şekilde içerdeki bütün sıcak havayı tek başına dışarıya üfleyemez.

Radyatörün üstte durması doğru zaten dışarıya hava üfler mantıklı ama m tersi içeriye hava üflerse o arkadaki tek bir egzoz fanı hiç bir şekilde içerdeki büyğn sıcak havayı tek başına dışarıya üfleyemez.
Hocam o şekil yanlış ki evet onu kimse öyle takmıyor. Takanı var bak linkini atacağım. Çok gülmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yanlış olanı vermişim bu daha komik.
Benim bahsettiğim bu değilki. Hem anlamıyor hem dalga geçiyorsunuz.

Radyatör yukarı takılacaksa fanlar radyatörün altına takılır zaten, bu videodaki kurulum tabiiki yanlış.

Benim bahsettiğim, radyatör sadece yan tarafa ve dik şekilde konulacaksa fanların öne konulmasının zorunlu olacağı. Zira Recep Baltaş'ın videosunda da kendisi diyor zaten.

Birde moderatörler benim mesajımı neden sildi anlamadım? Başka bir platformun videosunu paylaşamıyor muyuz?

Benim bahsettiğim bu değilki. Hem anlamıyor hem dalga geçiyorsunuz.

Radyatör yukarı takılacaksa fanlar radyatörün altına takılır zaten, bu videodaki kurulum tabiiki yanlış.

Benim bahsettiğim, radyatör sadece yan tarafa ve dik şekilde konursa fanların öne konulmasının daha iyi olacağı. Zira Recep Baltaş'ın videosunda da kendisi diyor zaten.

Birde moderatörler benim mesajımı neden sildi anlamadım? Başka bir platformun videosunu paylaşamıyor muyuz?
Ya arkadaşım seninle dalga geçmiyoruz nerden çıkarıyorsun ki ben bir video paylaştım seninle alakalı bir durum değil ki. Senin düşüncen o bizim düşüncemiz bu sen bunu bize zorla kabullendirmeye çalışıyorsun.

Geri
Yukarı