Corsair 8 GB 2666 MHz RAM'in yanına ek RAM tavsiyesi

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Anlık bir kararla RAM yenileme kararı aldım. Şu anda kullandığım RAM Corsair tek modül 8 GB 2666 MHz RAM. Anakartım ise ASUS ROG STRIX B360 H GAMING. Maksimum 2666 MHz RAM destekliyor. Ben aslına bakarsanız aynı RAM'den bir adet daha almak istemiştim fakat piyasa da aynısını bulamadım. Bu yüzden birkaç sorum olacak. Ben bunun yanına 3000 MHz bir RAM mi almalıyım, bu RAM'i satıp farklı 16 GB bir RAM mi almalıyım? Son olarak da örneğin benim anakartım 2666MHz maks destekliyor fakat ben 2666 MHz'den fazla bir RAM (3000 MHz örneğin) taksam sorun yaşar mıyım? Bu 3 soruyu da yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle söyleyim. Farklı RAM alsan bile bazen uyum sorunu yaratabiliyor. Eğer elinde olan RAM'i satabilirsen, daha iyi olur. Sattıktan sonra kit halinde, 8x2 RAM alırsın. 3000MHz alsan bile, takacağın RAM'ler 2666MHz hızında çalışır. Yani ekstra masraf yapmış olursun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı