Corsair AF120 fandan gelen ses

Worlex

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 4 sene sonra bozulan Zalman fanımın yerine geçen hafta aldığım Corsair AF120 quiet Edition olan fanı taktım üst fan olarak kullanıyorum. Fanın içinden çıkan vidalar uyumsuz, ben de mecbur Zalman'ın vidalarını kullandım sabitlemek için ama fandan gelen RRRRR sesi video izlerken rahatsız ediyor. Alışık değilim cidden araştırdım fanın normal sesi değil ayrı bir olay oyunlarda tabii hissedilmiyor. Fan hızı sıcaklık değerleri her şey stabil, Fan sabit sıkıntı fandamı yoksa gerçekten onun vidasındanmı bulmam lazım fikir verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen vidaları aşırı sıkıldığın da bu şekilde bir ses yapabiliyor. Önce fanın vidalarını söküp dışarıda test edin. Bir de fan ne kadar quiet denilse de yüksek devirde kullanıyorsanız sesli çalışır.

Dediğin gibi dışarıda testini yapıyorum vidasız sesi gayet normal ama vidaları takınca ses çıkartmaya başlıyor ve boştayken 1000rpm derecelerinde yükte 1.600leri görüyor

Anakartın fan ayarlarından ayarlama yapılabiliyorsa düşürmeye çalış. Max 1100 Rpm lik fan nasıl oluyorda 1600 rpm leri görüyor ayarlarında bir sorun olabilir.

Şöyle diyebilirim yük altında fan daha sessiz olabiliyor boştayken çıkarttıığı ses cidden rahat
sız edici ama yükteyken bu olay azalıyor ve fan sesini duyabiliyorum
Pinde sorun olma ihtimaliyle alakası olabilirmi
1500rpm yazıyor kutusunda fakat yükte 2000rpmlere çıktığı oluyor malum bu sıcakta bi sorun varmı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı