Corsair Builder Series VS550 2018 model PSU hangi katmanda bulunuyor?

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Şu an kafam fena karıştı. Arkadaşlar şimdi benim elimdeki PSU, VS550 serisinin gri etiketli olan yani 2018 versiyonu. Katman listesine baktığım zaman aklımı çok karıştıran bir şey gördüm. VS550 PSU, hem D katmanında bulunuyor hem de 2017 model olduğu yazıp gri etiketli olduğu yazıyor. Ben anlamadım bu işten bir şey. 2017 serisi sarı etiketli seri değil mi? Neden hem 2017 hem de gri etiketli olduğu yazıyor? VS550 2018 modeli aslında hangi katmanda?

Screenshot_1.jpg

@Jarex
@enes.wtp @UBerk hala cevap alamadım. Hocam rica etsem yardımcı olabilir misiniz? :)
Cuma günü konuyu açtım. Cuma'dan beridir öne çıkar butonunu kullanıyorum. Acaba anlatım şeklim mi kötü anlamadım. Niye cevap gelmiyor? :D

Son düzenleme:
@Lian La-Fey PSU'lar hakkında bilgiliydi, ben de merak ettim bunu görünce.
Bu gri etiketli modelin 2018 modeli olduğunu söylüyorlardı bana. Fakat bu tier listte VS modelinin 2017 modeli olduğunu ve gri etiketli olduğu yazıyor. Plugloadsolutions'da VS550'nin test sonucuna baktığım zaman orada da 2017 modeli olduğu yazıyor.

Şimdi bu gri etiketli model 2018 modeli mi yoksa 2017 modeli mi?

Bu gri etiketli modelin 2018 modeli olduğunu söylüyorlardı bana. Fakat bu tier listte VS modelinin 2017 modeli olduğunu ve gri etiketli olduğu yazıyor. Plugloadsolutions'da VS550'nin test sonucuna baktığım zaman orada da 2017 modeli olduğu yazıyor.

Şimdi bu gri etiketli model 2018 modeli mi yoksa 2017 modeli mi?
Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?

Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?
Güzel soru. Bence tavuk yumurtadan yeni yumurta da o tavuktan.... Töbe bismillah. Konumuz bu değil hocam. :D
Ne olur birisi şu konuya açıklık getirsin. Haftalardır cevap arıyorum. En son konu açtım burada belki cevap gelir diye o da olmadı.

Son düzenleme:
PSU'nun model numarasını yazın. Kutunun üstünde veya PSU'nun üstünde yazar. İlla tier listlere bakmanıza gerek yok.

PSU'nun model numarasını yazın. Kutunun üstünde veya PSU'nun üstünde yazar. İlla tier listlere bakmanıza gerek yok.
Hocam kolisinin bile içinde duruyor. Çıkarıp bakmaktansa daha kolay bir yöntem buldum. Şu videoda PSU'nun üstünde yazıyor. Ben zamanı ayarladım siz tıklayıp videoyu durdurup bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CP-9020171. Bu yazıyor tam olarak.
@Mithat Berhan hocam siz bana bu PSU'nun 2018 model olduğunu söylemiştiniz. Hatta konu da şurada.

Sanırım bu gri etiketli modeller 2017, sarı etiketliler ise 2016 modeliymiş. Yanlış mı biliyorum? Lütfen aydınlatır mısınız? :)

PSU alırken ne kadar para veriyorsanız onun performansını alıyorsunuz. Ucuz bir PSU olarak VS serisi pek başarılı sayılmaz. Eski VS serilerinde OTP, OCP koruması bile yoktu ve kalitesi oldukça kötüydü. Güncel modellerde bu korumalar olsa da OCP koruması düzgün çalışmıyor.

PSU alırken ne kadar para veriyorsanız onun performansını alıyorsunuz. Ucuz bir PSU olarak VS serisi pek başarılı sayılmaz. Eski VS serilerinde OTP, OCP koruması bile yoktu ve kalitesi oldukça kötüydü. Güncel modellerde bu korumalar olsa da OCP koruması düzgün çalışmıyor.
382 TL'ye aldım. Sizce kötü mü yaptım hocam? Bana bu konuda bir tane bile olumsuz yorum gelmedi. Ben bunu aldıktan 1-2 ay sonra MWE 550W stoklara geldi ve 389 TL'ye alabiliyorduk. Fakat ben çoktan almıştım.

Bazen listede yanlışlıklar yapılabiliyor veya güncel olmayabiliyor. PSU ile ilgili tüm bilgileri bu tier listesinin sonuna mesaj olarak yazarsanız onlar yardımcı oluyorlar sırasının belirlenmesinde veya açıklığa kavuşmasında.

Geri
Yukarı