Corsair builder series VS550 gri etiketli güç kaynağının "2018" model diye bilinmesi hakkında

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Bugün forumda yanlış bilinen küçük bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Bu güç kaynağını kendim aldığım için hakkında çok fazla şüpheye düştüm. Araştırdım, araştırdım. En sonunda şükürler olsun bir sonuca vardım.

Forumda bir PSU önerisi konusu açıldığı zaman veya PSU ile ilgili bir konu açıldığı zaman genelde "PSU tier list" yani "güç kaynağı katman listesi"ni öne süreriz. Bu listede hangi güç kaynağının hangi seviyede, hangi katmanda aslında bir yandan da hangi kalitede olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Ben kendi güç kaynağımı aslında 2018 model diye bildiğim için bu listede güç kaynağımın olmadığını düşündüm. Fakat biz yanlış biliyormuşuz. 1-2 gün önce bu listenin altında bir soru sormuştum. "Gri etiketli Corsair VS550 güç kaynağı 2017 üretim mi 2018 üretim mi?" Diye sormuştum. Bugün bana cevap geldi.

Gelen cevaba göre evet, bu gri etiketli model 2017 modeli. Bir tek bu gelen cevaba göre değil, "plugloadsolutions.com" isimli sitede bu ürünün PDF'ini indirdiğim zaman orada da 2017 model olduğunu gördüm. Bu konuyu açmamın sebebi forumda ve Technopat YouTube kanalında Corsair VS550 gri etiketli modelin 2018 model olduğunun düşünülmesi. Umarım bir yanlışım yoktur.

Bu da "plugloadsolutions.com" sitesindeki ürün bilgisi;

Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var acaba siz sesinden memnun musunuz çünkü gereğinden fazla sesli çalışıyor ben çok rahatsızım şahsen garantiyle vs. uğraşmamak için böyle kullanıyorum şimdilik.
Neredeyse sessiz çalışıyor hocam bende sesle ilgili bir sorun yok.

Neredeyse sessiz çalışıyor hocam bende sesle ilgili bir sorun yok.

Vallahi herkes farklı bir şey söylüyor bu ürün hakkında. PSU'nun sesini kaydedip buraya atma şansınız var mı acaba diğer kullanıcılar için de iyi olur almak isteyenler varsa karar verirken bakarlar.

Aynı PSU bende de var ve gri etiket 2017'nin farkı ne hocam?
2017 modeli gri etiketli bir tasarıma sahip. 2017 modelinde eski modele oranla sorunlar düzeltildi. Eski üründe kullanıcılar coil whine, fazla ısınma, fazla ses gibi sorunlardan şikayetçi oluyorlardı. Eski versiyonu 2017 öncesi yani sarı etiketli tasarıma sahip model. Farkları bu. 2017 öncesi model sorunlu, 2017 modeli ise sorunsuz diye geçiyor. Fakat @Saykoraz 'ı önceden de görmüştüm. PSU'dan şikayetçi kendisi.

2017 modeli gri etiketli bir tasarıma sahip. 2017 modelinde eski modele oranla sorunlar düzeltildi. Eski üründe kullanıcılar Coil Whine, fazla ısınma, fazla ses gibi sorunlardan şikayetçi oluyorlardı. Eski versiyonu 2017 öncesi yani sarı etiketli tasarıma sahip model. Farkları bu. 2017 öncesi model sorunlu, 2017 modeli ise sorunsuz diye geçiyor. Fakat @Saykoraz'ı önceden de görmüştüm. PSU'dan şikayetçi kendisi.

Şikayetçi olup olmadığımı bende bilmiyorum çünkü bunun sesinin normali mi bu yoksa bende ki mi anormal karşılaştırma yapamıyorum forumda kullananlar ses kaydı vs. atsa karşılaştırma yapma fırsatım olacak ama bulamıyorum kullananları. Absürt şekilde diyebileceğim sesler yok PSU'da yük altında kapanma gibi durumlarda yok fakat işte dediğim gibi bence gereğinden sesli çalışıyor diye düşünüyorum.

Şikayetçi olup olmadığımı bende bilmiyorum çünkü bunun sesinin normali mi bu yoksa bende ki mi anormal karşılaştırma yapamıyorum forumda kullananlar ses kaydı vs. atsa karşılaştırma yapma fırsatım olacak ama bulamıyorum kullananları. Absürt şekilde diyebileceğim sesler yok PSU'da yük altında kapanma gibi durumlarda yok fakat işte dediğim gibi bence gereğinden sesli çalışıyor diye düşünüyorum.
Hocam bana kalırsa ses size birazcık fazla gibi geliyor. Yani sanki sesi çok takıntı yapıyormuşsunuz gibi hissettim.

Vallahi herkes farklı bir şey söylüyor bu ürün hakkında. PSU'nun sesini kaydedip buraya atma şansınız var mı acaba diğer kullanıcılar için de iyi olur almak isteyenler varsa karar verirken bakarlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cızırtı sesleri harddiskten geliyor. Çok hafif bir sesi varmış evet sıvı soğutmadan fark etmemişim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cızırtı sesleri harddiskten geliyor. Çok hafif bir sesi varmış evet sıvı soğutmadan fark etmemişim.
Hocam güç kaynağından memnun musunuz? Ben aldım ama daha sistemin bütün parçalarını almadığım için deneme fırsatım olmadı.

Geri
Yukarı