Corsair Carbide 500R vs CM HAF XM veya CM 690 III+ Seidon V120?

eSperanza

Kilopat
3 kasa arasında kaldım arkadaşlar. Siz hangisini seçerdiniz? Nedenleriyle belirtirseniz sevinirim.

Bana en yakın 500R gibi geliyor, 690 III'ün soğutma ile fiyatı gerçekten uygun gibi işlemci için iyi bir soğutma ama kasa kendini ne kadar iyi soğutuyor şüpheliyim, Carbide 500R yan tarafta 200mm'lik fanla geliyor.
Vatan'da CM yanı pencereli model olduğu için fan takılamıyor. Aralarında soğutma olarak fazla fark olur mu ?

Bir de Cooler Master HAF XM'in soğutma performansı diğerlerine göre nasıl? Yoksa buradan galip Corsair Carbide 500R mi çıkar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç kasanında soğutması yeterli, kaliteli kasalar. Ben şahsen yan kapak pencereli modelleri daha çok beğeniyorum. CM 693 tek başına güzel bir kasa fakat yanında gelen Seidon 120V pek mutlu etmeyebilir. CM 693'ün penceresiz, yan kapağa fan takılabilen modelini de düşünebilirsiniz.

Alternatif olarak bu iki kasada alınabilir. Sizi iyice kararsız bırakayım. :)

CM 693 + Seidon 120V'yi kullanıyorum. Şöyle açıklayayım: Kasanın içi gayet güzel, serin ve ferah. Pencerenin büyük olması benim hoşuma gidiyor içini iyi bir şekilde görebiliyorum. Fanlara gelirsek önde 1, arkada 1 üstte 2 ve altta 1 yer olmak üzere toplam 5 adet fan takabilirsiniz. Bol bol SSD ve HDD alanı var, uzun ekran kartları sığabiliyor, kablo yönetimi de var.
Soğutmaya gelirsek, giriş seviye bir soğutma yani yüksek değer de O.C yapacaksanız yetersiz gelebilir. Ben memnunum soğutma işlemini iyi yapıyor bana göre, zaten yüksek değer O.C yapmadım.
Eğer isterseniz kasanın içini ve penceresini fotoğraf çekip atabilirim, karar vermeniz için iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı