CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W vs. Cooler Master MasterBox MB501L 600W

Burak Dereli

Hectopat
Corsair Carbide Series SPEC-Delta RGB 550W ile Cooler Master'ın kasası arasında kaldım. Başlıktaki Corsair'i yanlışlıkla yazmışım fakat Spec-05 de olabilir.

Bu fiyat aralığında gelecek kasa tavsiyelerinize de açığım. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Spec Delta daha iyi olacaktır, 550W 80+ en azından ve çok kaliteli bir modeldir (VS 550). CM kasasının içinde bulunan Cooler Master 600W Elite model ve 80+ sertifikası yok, CM olmasına rağmen çok kaliteli bir ürün değil.

Ben 4 aydır Spec Delta kullanıyorum, hava akışı gayet güzel, sağlam, görünüşü de şık bence. Sadece cam kısmı filmli ve içerisi çok gözükmüyor. Eğer içerisinin pencere camı gibi çok gözükmesini istiyorsanız tercih edilmeyebilir ama bence böyle siyahımsı bir cam olmasından dolayı rengiyle bütünlük sağlamış durumda.

Ön taraf mesh olmasından dolayı kasanın hava akışı baya iyi olur gibi ama bu sitede ben de dahil Rampage, Gamepower, Frisby gibi markaları PSU'da pek önermiyoruz. Ama kasa bence güzel, üst tarafta da fan yuvası var: RAMPAGE RAMPART RGB MESH 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FANLI USB 3.0 KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bir arkadaşıma bunu aldırmıştım, beğenmişti. Xigmatek kaliteli markadır: XIGMATEK BEAST 4 x RGB FANLI X-POWER 650W 80PLUS USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Web'e özel fiyatmış. Ön taraf mesh, hava akışı iyidir: COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 600W 3x120mm LED FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ama ben olsam vatan yerine daha uygun fiyata hb, n11, gg, incehesap vs. gibi yerlerden alırdım.
Garantisi sorun çıkarır mı gibi bir düşünceniz varsa ve internetten alışveriş yapmak içinize sinmeyecekse PSU'yu Vatan'dan alın, kasayı internetten alın. Kasada bir sorun çıkma ihtimali çok düşük oluyor çünkü.

Ön taraf mesh olmasından dolayı kasanın hava akışı baya iyi olur gibi ama bu sitede ben de dahil Rampage, Gamepower, Frisby gibi markaları PSU'da pek önermiyoruz. Ama kasa bence güzel, üst tarafta da fan yuvası var: RAMPAGE RAMPART RGB MESH 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FANLI USB 3.0 KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bir arkadaşıma bunu aldırmıştım, beğenmişti. Xigmatek kaliteli markadır: XIGMATEK BEAST 4 x RGB FANLI X-POWER 650W 80PLUS USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Web'e özel fiyatmış. Ön taraf mesh, hava akışı iyidir: COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 600W 3x120mm LED FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Ama ben olsam vatan yerine daha uygun fiyata hb, n11, gg, incehesap vs. gibi yerlerden alırdım.
Garantisi sorun çıkarır mı gibi bir düşünceniz varsa ve internetten alışveriş yapmak içinize sinmeyecekse PSU'yu Vatan'dan alın, kasayı internetten alın. Kasada bir sorun çıkma ihtimali çok düşük oluyor çünkü.

Teşekkürler. Kredi olayından dolayı Vatan'dan alırsam Spec Delta'nın ışıksız olanını alacağım. 200 TL daha ucuzmuş. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı