CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 alınır mı?

Yanlış bilgilendirme
SPEC-05 bence alma ileriye dönük değil sıvı soğutma takamazsın alacaksan V200 600W 80Plus.
Kasa var ondan al çok güzel bir kasa ASUS 2080 Ti ekran kartı bile sığıyor sıvı soğut ile birlikte tavsiyemdir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Alacağım ve konu sahibi arkadaşın da alacağı ürün şu: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa | ITOPYA

İtopya 1 fan şeklinde belirtmiş fakat içinde güç kaynağı da mevcut. Umarım sizin dediğiniz gibi 2 fanla gelir ve bizi 1 fan masrafından daha kurtarır.
1587763706775.png

Ben de itopya'dan satın almıştım kasayı 1 fan yazıyordu 1 fan yetmez diye 1 fan da ben satın almıştım kasa geldi bir baktım içinde 2 tane fan var :) Ama aldığım iyi olmuş çünkü 2 fan pek yeterli olmazdı 3 fan olunca daha sağlıklı oldu. Bu arada fan alırsanız ucunda hem 3-4 pin hem de molex olan modellerinden alın benim anakartta sadece 1 tane 4 pin fan vardı gidip 4 pin to molex kablo almam gerekti ekstradan masraf çıkmış oldu.

@rüzgar çifci sizin bahsettiğiniz Thermaltake V200 kasada hava sirkülasyonunun ''h''si bile bulunmuyor. Ön panel tamamen kapalı, fanların hava alabileceği bir boşluk yok. Yan panelş açık şekilde bile GPU-CPU sıcaklık değerleri 70 derecelerde.

Bu arada Corsair Carbide SPEC-05, 120mm, 140mm ve 240mm radyatör destekliyor. Gayet ileriye dönük bir kasa. Tek eksisi PSU Cover'ı yok ki bu da sadece estetik olarak kasaya eksi katıyor.

Eğer sistemi almadıysanız aşağıdaki sistemi almanızı öneririm.

Toplam 5.603 TL oluyor. Sizin dediğiniz Cherry-Supreme sisteme, dediğiniz özelleştirmeleri yapınca buna yakın bir fiyat çıkıyor. Ancak kalite olarak benim yukarıda oluşturduğum sistemin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
biraz hort ama aynı sistemin r3 3100 halini önerir misiniz?

Önerebilirim. Ancak şu anki fiyatlar ile bir tık daha farklı bir sistem oluşturulabilir. Tavsiyem yeni konu açmanız yönünde olacaktır. Diğer üyelerin de fikrini alırsınız bu sayede.

Bende da sistem 3 alacağım sizce o kasaylamı almalıyım sistem şöyle: R5 3500 Gigabyte GTX1660 Super OC 6 GB 2x8 GB RAM3200MHz bu parçalar Corsair Spec 05 kasasında fazla ısınırmı önerir misiniz?

Son düzenleme:
Tamam ama bütçemi aşıyor bu nedenle işlemciyi R3 3100 çıkarırsam ve Cooler Master Masterbox MB311L RGB kasayı tercih edersem sizce nasıl olur?
Hava akışı daha iyi olan, mümkünse önü mesh olan bir kasa tercih edin.

Ki zaten Corsair 05'inde önünde az da olsa biraz mesh yapı var
Veya da benim bütçem en fazla 7000-6800 TL bir şey, bana bu paraya alınabilecek bir Gaming PC önerir misiniz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı