Corsair Carbide SPEC-05 kasa fanlarının güç kablosu nasıl takılır?

Rhalith

Centipat
Elimde Corsair Carbide serisi SPEC-05 kasa mevcut ve anakartım da MSI H310M PRO-VDH Plus.
Anakartımda sadece CPU_FAN1 fan girişi ve SYS_FAN1 fan girişi mevcut ancak biri işlemciye diğeri ise egzoz fana takılı. Kasanın ön kısmında kırmızı renkli bir fan var ama takacak yer yok. Herhangi bir aparat kullanarak veya başka türlü bir şekilde bu fanı nasıl kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öndeki 3 fan birbirine bağlı olur, en son en önden bir adet kablo çıkar. İşte o kabloyu PSU'nun Molex çıkışına takmanız gerekiyor.

Egzoz ve işlemci fanını anakarta bağlamışsınız zaten, geriye o 3'lü fanı PSU'ya bağlamak var anlattığım şekilde.

Öndeki 3 fan birbirine bağlı olur, en son en önden bir adet kablo çıkar. İşte o kabloyu PSU'nun Molex çıkışına takmanız gerekiyor.

Egzoz ve işlemci fanını anakarta bağlamışsınız zaten, geriye o 3'lü fanı PSU'ya bağlamak var anlattığım şekilde.

Aldığım kasanın önünde sadece 1 adet kırmızı ışıklı fan mevcut. PSU'nun Molex çıkışını kullanmak için sizin dediğiniz o fanlari birbirine toplayıp tek bir çıkış veren kabloyu almam gerekecek galiba.
Zaten yakın zamanda kasanın önüne ekstra 2 fan ve üstüne 2 fan takmayı düşünüyorum. Bildiğiniz kaliteli bir kablo linki atabilir misiniz? 1x egzoz, 2x üst ve 3x ön panel olmak üzere toplam 6 fan takacağım, önereceğiniz kablo 6 adet fanı desteklese yeter herhalde.

Bu fan toplayıcıya fanları takıp en son molex güç kablosunu bağlarsanız sorun çözülür. Bu kasanın arkasına takıkıyor.

Ya da;
Böyle bir şey alabilirsiniz, ikisi aynı işlevi görür.

Ön panele ikinci fanı takabildiniz mi, ben ön paneli açtığımda vida yerini göremedim sadece iki adet küçük vida yuvası var. Alttaki vida girişler normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı