Çözüldü Corsair Carbide Spec-Delta alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
RGB kablosu ters takılırsa çalışmaz. Kabloları takarken dikkatlice bakarsanız ok işaretleri göreceksiniz. Arkalı önlü olarak karşılıklı denk gelmeli. O zaman çalışmaması için bir sebep yok.
Yani ters taktım, peki düzeltirsem çalışır mı?
RGB kablosu ters takılırsa çalışmaz. Kabloları takarken dikkatlice bakarsanız ok işaretleri göreceksiniz. Arkalı önlü olarak karşılıklı denk gelmeli. O zaman çalışmaması için bir sebep yok.

Görmeden kesin bişi diyemem ama muhtemelen öyledir. Bi' bakarsınız müsait olunca. Önceden çalışan ışığın değiştirme ile çalışmaması imkânsız.

Görmeden kesin bişi diyemem ama muhtemelen öyledir. Bi' bakarsınız müsait olunca. Önceden çalışan ışığın değiştirme ile çalışmaması imkânsız.
Hocam açtım dediğiniz gibi oklara bakıp taktım çok güzel çalışıyor, bu arada gerçekten güzel bir görüntü oluştu fotoğraflardan daha güzel gözüküyor😁

7 aydır kullanıyorum, alınır. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.
Merhaba, bir sorum olacak size, bilgi verirseniz çok sevinirim. Aynı kasayı incelemeler esnasında görüp baya beğendim, stoklarda yok gibiydi, kutusu açılmış fakat sorunsuz şekilde uygun fiyata aldım. Kasa temiz, jelatinleri falan da duruyor ama kabloları kontrol ettiğimde fotoğraftaki gibi bir durum olduğunu gördüm. Bu 3 kablo kasa önündeki fanların led kabloları sanırım, bunların üçünü birleştiren bir kablo çıkması gerekiyor kasada yanılıyor muyum? Sizin aldığınız kasada bu üçünün birleşip anakarta tek şekilde girmesini sağlayan çoklayıcı var mıydı?
Hatta buraya tüm kabloların fotoğrafını da atayım, bir fikir almak için. Muhtemelen o kablo parçasını karıştırıp göndermediler mağazadan. Fotoda en üstteki kablo işlevsiz, RGB kontrolcüde aynısı var, sanıyorum diğer bir kasadan karıştırıp bu fazladan konuldu. Onun yerine de RGBleri tekleyip anakarta bağlamak için gerekli aparat yok. En altta duran 4 iğneli 3 kablo, öyle başıboş duruyor :) Alan biri teyit ederse çok sevinirim, ona göre tekrar iletişime geçeceğim.

Dosya Ekleri

• psu.jpeg
    psu.jpeg
    120,6 KB · Görüntüleme: 48
  • kablo.jpeg
    kablo.jpeg
    111,1 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
@James Fischer kasadan RGB çoklayıcı çıkıyor, ben sıfır ürün olarak almıştım RGB çoklayıcı resimde attığınız kontrolcüye bağlı, iletişime geçmenizde fayda var çünkü içeriğini eksik göndermişler, umarım düzeltirler hatalarını. Hayırlı olsun. 😁
Evet bugün iade ettim, aynen o parça içinden çıkmalıymış. Başka bir mağazasındaki üründe parça eksiksizmiş onu getirecekler. Teşekkürler.

Merhaba, ben de bu ürünü yeni aldım ancak şöyle bir problemim var. Fan hızını kontrol ettiğimde her 6-7 saniyede bir fan hızını ortalama 80-100 RPM e düştüğünü fark ettim. Bu durum herkeste böyle midir yoksa benim ürünüm de kusurlu mu? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

Kasanın fanları yüksek hızda çalışıyorlar, hatta şahsen kulaklık takmazsam rahatsız ediyor diebilirim. Hızlarının düşmesi pek normal değil. Bu durumu hava akışını iyileştirmek için yaptıklarını düşünüyorum. 😁
@zbjkartal yazılımdan kaynaklı olabilir, fanlara bakarken yavaşlamıyorlar ise sıkıntı yoktur. 😁

Geri
Yukarı