Corsair Carbide Spec Delta RGB B450M-K uyumluluğu

Larten Crepsley

Hectopat
Beyler bayanlar yeni PC topladım yakın zamanda. Fakat kasamın RGB fan rengini değiştiremiyorum. Nasıl yapılır diye internette bayağı araştırdım anakarta bağlanması gerekiyor diyorlar. Benim anakartım da nereye bağlayacağımı bilmiyorum. Acaba anakartım da bu RGB bağlantı yeri var mıdır, söyleyebilir misiniz bulamadım da? Anakartım ASUS B450M-K II.

Son düzenleyen: Moderatör:
Renk değiştirmiyor. Bilgisayar reset atıyor. Ben de kullanıyorum kasayı. O tuş ile kontrolcü arasında hiçbir bağlantı yok.
Ben de onu yazacaktım. MAG Forge kasasıyla karıştırdım sanırım. Benim kasamda da sağdaki küçük tuş ile kontrol ediliyor.

Bu model nasıl kontrol ediliyor?

Aynı kasa ve anakarta sahibim. Sistemin montajını, satın aldığım yer yaptı. Kasanın içerisinde, ön fanlar ile anakart arasında bir yerde ufak boyutta bir kontrolcüsü mevcut. Ancak kasanın dışından renkleri kontrol etmek mümkün değil, en azından başka bir yöntemi yoksa.

Bu kasa modelinin kontrolcüsü yaklaşık 35 cm uzunluğunda, bir ucu PSU'ya bağlanan SATA konnektörü, diğer ucunda kontrolcü ve 4-pin erkek RGB başlığı bulunan bir şey. Çıkışı için de bir 3-lü çoklayıcı var. Ancak onu şu an kasanın içinde kullanıyorum. Çoklayıcıyı bu 4 pine onu da fanların RGB bağlantılarına takacaksınız. Montajı yapılmış halde aldıysanız ve şu an aydınlatma çalışıyorsa bu zaten takılıdır. Boyu kısa olduğu için şu an muhtemelen güç kaynağı tarafındadır. Sağ kapağı açıp bakın. Ben fotoğrafta gözüken kısmı çıkarıp anakarta bağlamıştım.

Sizin anakartınızda 4 pin RGB başlığı yok. Dolayısıyla bu kontrolcüyü kullanacaksınız. Beğenmezseniz başka harici kontrolcü de alabilirsiniz.
IMG_20201230_142550.jpg

Şimdi hangisi doğru? Kasayı sipariş ettim daha gelmedi. Deneyemiyorum.
Kasayı bizzat kullandığımı söyledim ve kontrolcüsünün fotoğrafını attım. Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Ayrıca diğer arkadaş başka modelle karıştırdığını söylemiş. Sonradan yazılan mesajları okumadınız mı?

Kasa üzerinden kesinlikle kontrol mümkün değil. Fotoğrafta gözüken ve kasa dışına uzatılamayacak kadar kısa kablolu minik kontrolcü ile ayarlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı