Corsair CMK8GX4M1D3000C16 yanına farklı RAM takmak

hdmi

Centipat
Şimdi ben bundan 3 sene önce Corsair 8 GB 3000MHz CMK8GX4M1D3000C16 adında bir RAM satın aldım ek olarak 8 GB daha ekleme yapacağım,
Bu RAM'i almayı düşündüm yine aynı marka ve modeli fakat 3200MHz bir sorun çıkartır mı?
İkisini 3000MHz yaparsam mavi ekran yeme ihtimalim var mı?

Alacağım RAM bu;

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı seri numarasıysa sorun olmaz.

Orijinal olduğuna emin olduğun bir yerden al tekramarker QP Bilişim cimri İtopya vatan Teknosa MediaMarkt gibi.

Şimdi ben bundan 3 sene önce Corsair 8 GB 3000MHz CMK8gx4m1D3000C16 adında bir RAM satın aldım ek olarak 8 GB daha ekleme yapacağım,
Bu RAM'i almayı düşündüm yine aynı marka ve modeli fakat 3200MHz bir sorun çıkartır mı?
İkisini 3000MHz yaparsam mavi ekran yeme ihtimalim var mı?

Alacağım RAM bu;

Orijinal olduğuna emin olduğun bir yerden al tekramarker QP Bilişim cimri İtopya vatan Teknosa MediaMarkt gibi.

3000MHz olarak kullanırsın 3200'den yararlanamaz ek olarak da Dual channel aktif edemeyebilirsin.

3000MHz olarak kullanırsın 3200'den yararlanamaz ek olarak da Dual channel aktif edemeyebilirsin.
dual channel aktif olmazsa ne olur?
dual channel özelikleri nedir

Daha iyi performans ve FPS sağlar Quad channelda 4x8 gibi Dual channel 2x8 aynı marka.

Anladım hocam teşekkür ederim olmadı eski RAM'i satarım yeni RAM alırım tekrardan.

Hocam seri numarsının bir harfi değişik şu an kullandığım takılı olan RAM; CMK8gx4m1D3000C16
Aldığım RAM; CMK8gx4m1E3200C16
Bir sorun çıkartır mı sizce?

Son düzenleme:
Anladım hocam teşekkür ederim olmadı eski RAM'i satarım yeni RAM alırım tekrardan.

Hocam seri numarsının bir harfi değişik şu an kullandığım takılı olan RAM; CMK8gx4m1D3000C16.
Aldığım RAM; CMK8gx4m1E3200C16.
Bir sorun çıkartır mı sizce?

RAM'i takarsan BIOS menüsünden XMP olur RAM'leri tam verimine çekmek için ayar o moda getirir onu aç PC'ye girince görev yöneticinsen GB ı değişir zaten CPU Z ile de sdp bölümünde Dual yazar o zaman doğru olur.

RAM'i takarsan BIOS menüsünden XMP olur RAM'leri tam verimine çekmek için ayar o moda getirir onu aç PC'ye girince görev yöneticinsen GB ı değişir zaten CPU Z ile de sdp bölümünde Dual yazar o zaman doğru olur.
doğrumu hocam?

Dosya Ekleri

• eskiram.png
    eskiram.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 14
  • yeniram.png
    yeniram.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 13
  • ram.png
    ram.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular