Corsair CV 550 vs XPG Pylon 550

J4RBEI

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,
İ5 11400F ve GTX 1050 ti ya da 2. el uygun bulabilirsem GTX 960 sistem için güç kaynağı almak istiyorum. 550 watt yetecektir. Ekran kartını idareten alıyorum. Stok sorunu düzelirse en fazla RTX 3060 alabilirim. 3060 a bu iki güç kaynağının yeteceğini düşünüyorum.
Corsair CV550 CP-9020210-EU 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 468 TL
Adata XPG PYLON550B-BKCEU 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 550 TL
Aralarında nerdeyse 82 TL fark var. 82 TL'ye değer mi performans olarak. Corsair modeli 12v kanalından 528 watt verebiliyor ve korumaları OVP, UVP, SCP, OTP, OPP.
XPG modeli ise 12v kanalından 546 watt verebiliyor ve koruma olarak OCP,OVP, UVP, OPP, SCP, OTP, NLO, SIP.
Pylon almak aradaki 82 TL farka değer mi?
Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Pylon almazsak üzülür müyüz yani hocam?

Corsair'in ne gibi eksileri var mesela hocam? Hangi özellikleri yetersiz? Biraz daha açabilir misiniz?

XPG koruma olarak daha iyi ve kullandığı bileşenler falan çok daha iyi bunu kısa sürede anlayamazsın fakat XPG daha uzun ömürlü ve daha sağlam kısaca her türlü değer.

Pylon almazsak üzülür müyüz yani hocam?

Corsair'in ne gibi eksileri var mesela hocam? Hangi özellikleri yetersiz? Biraz daha açabilir misiniz?
Üzülmezsiniz fakat 80 TL farkı verip Pylon almak daha mantıklı. Diğer sorunun cevabı verilmiş.

Geri
Yukarı