Corsair CV650 650W vs Cooler Master MWE 80Plus Bronze PSU

Heky

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi bende Rampage FUSION 650W 80+ BRONZE Temperli Camlı Rainbow Mesh Gaming Kasa var ve PSU patlayacak diye korktuğum için değiştimek istiyorum. İkisi arasında 1000 TL fiyat farkı var. Sizce hangisini almalıyım ya da PSU değitirmeme gerek var mı? Değiştireceksem iki PSU arasındaki farklar neler yazarsanız sevinirim. Sizin önerebileceğiniz 2500-3500 arası PSU varsa önerebilirsiniz.

Son düzenleme:
İkisi de o fiyatlardan alınmaz. Şunlara bakabilirsiniz;

https://www.akakce.com/power-supply...kceu-650-w-fiyati,949542759.html?gad_source=1

Hocam özellikle vatandan almaya çalışıyorum oradan alırsam şubesine gidip taktırabilmek için. Yani başka bir yerden alırsam gidip vatan da taktırabilir miyim bilmiyorum açıkçası yardımcı olursanız sevinirim.

@Heky aslında bir yıldız tornavidanız varsa, birkaç video izleyerek kendiniz de takabilirsiniz. Ya da yine birinden yardım alabilirsiniz.

İlla Vatan'dan alacağım diyorsanız; CV650 ile MWE 650 Bronze arasında 1000 TL'ye değecek bir fark yok, birbirine yakın seviyede modeller.

@Heky aslında bir yıldız tornavidanız varsa, birkaç video izleyerek kendiniz de takabilirsiniz. Ya da yine birinden yardım alabilirsiniz.

İlla Vatan'dan alacağım diyorsanız, CV650 ile MWE 650 Bronze arasında 1000 TL'ye değecek bir fark yok. Hatta birbirine yakın seviyede modeller.

GIGABYTE GeForce RTX 3060 12 gb Ekran Kartı,Intel Core i5 12400,MSI PRO H610M-E 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI VGA mATX Anakart,GSKILL 16GB 2x8GB,Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm Siyah İşlemci Sıvı Soğutucu,CORSAIR 1TB MP600 CORE XT PCIe Gen4 NVMe M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 3500MB Yazma) sistem bu hocam bu arada 650W yeterli olur mu?

@Heky sisteminiz çok güç tületmiyor. Elinizdeki PSU da o sistem için yeterli ve idare edecektir. Elinizdeki model hakkında pek bir bilgi olmaması sebebiyle temkinli yaklaşılıyor ama "bomba" ifadeleri biraz abartı.

Diğer taraftan, imkan varsa değiştirilebilir tabii. CV650, MWE 650 Bronze V2 ve önerdiklerim elinizdekine nazaran daha iyi ürünler.

@Heky sisteminiz çok güç tületmiyor. Elinizdeki PSU da o sistem için yeterli ve idare edecektir. Elinizdeki model hakkında pek bir bilgi olmaması sebebiyle temkinli yaklaşılıyor ama "bomba" ifadeleri biraz abartı.

Diğer taraftan, imkan varsa değiştirilebilir tabii. CV650, MWE 650 Bronze V2 ve önerdiklerim elinizdekine nazaran daha iyi ürünler.

Hocam ben elektrik kesintilerinden korktuğum için değiştirmeyi düşünüyordum o zaman değiştirmek yerine akım korumalı priz almak mantıklı mı TUNCMATIK adlı markanın 400-500 arası 5'li akım korumalı prizleri var onları alacağım galiba söyleyeceğiniz ekstra bir şey yoksa konuyu kapatacağım.

Maalesef o prizler elektrik kesintisine çare değil. Şebekedeki olası yüksek gerilimlere karşı önlem olarak kullanılabilir.

Maalesef o prizler elektrik kesintisine çare değil. Şebekedeki olası yüksek gerilimlere karşı önlem olarak kullanılabilir.

Olası bir elektrik kesintisinde PSU'nun yanmasını önlemek amacıyla demiştim zaten elektrik kesintisini önlemesi için değil. Bu amaçla almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı