Corsair Dominator Platinum RGB Intel uyumu

canerozer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Sormak istediğim konu bugün Corsair Dominator 2x8 32 RAM satın aldım. Dikkatimi çeken kutu üzerinde optimize for AMD yazıyor. ASUS TUF Gaming Z590-Plus anakart aldım. Bu anakart ile uyumlu mudur değil midir bir tereddütte düştüm. Yardımcı olursanız sevinirim.

AMD'ye göre optimize edilmiş RAM'de MHz yüksek ise kilitlenme sorunları olabilir. Yani Intel'de XMP açmak yerine elle voltaj girerek overclock yapmak gerekebilir.

Bildiğim kadarıyla o yazının olmasının sebebi Ryzen ilk nesil çıktığında çoğu piyasadaki RAM'in sıkıntı yarattığı dönemde AMD için sorunları giderip çıkmasıyla kaynaklı. Yani Intel uyumsuzluğu gibi bir şey yok.

AMD'ye göre optimize edilmiş RAM'de MHz yüksek ise kilitlenme sorunları olabilir. Yani Intel'de XMP açmak yerine elle voltaj girerek overclock yapmak gerekebilir.
Xmp ile yaptığımda sorun yaşama olasılığım yüksek anladığım kadarıyla. Peki iade edip corsair vengeance rgb pro mu alsam ? Daha mı sağlıklı sonuç alırım ?

XMP ile yaptığımda sorun yaşama olasılığım yüksek anladığım kadarıyla. Peki iade edip Corsair Vengeance RGB Pro mu alsam? Daha mı sağlıklı sonuç alırım?

3200 MHz ve altıysa sorun olma ihtimali düşük. 4x8 GB 3600 MHz ve üzeri takacaksan deneyip karar vermen daha doğru olur. Yüksek bir ihtimalden bahsetmiyoruz aslında iadeyle uğraşma testlerle de boğuşma 1-2 gün oynadığın oyunları oyna aynı şekilde kitlenme falan olursa iade düşünürsün.

3200 MHz ve altıysa sorun olma ihtimali düşük. 4x8 GB 3600 MHz ve üzeri takacaksan deneyip karar vermen daha doğru olur. Yüksek bir ihtimalden bahsetmiyoruz aslında iadeyle uğraşma testlerle de boğuşma 1-2 gün oynadığın oyunları oyna aynı şekilde kitlenme falan olursa iade düşünürsün.
3200MHZ 2x8 satın aldım direk. Belki daha sonra bir 2x8 daha alabilirim yani 4x8 3200mhz ye tamamlamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı