Corsair Force MP300 M.2 SSD'ye format atılmıyor

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gün önce Windows'un ve Epic Games'in kurulu olduğu Corsair Force MP300 240GB SSD'den başka bir HDD'nin içinde bir oyun açmaya çalıştım ve mavi ekran hatası verdi. Daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlattı fakat her seferinde BIOS ekranına attı, yani Windows gelmiyordu. Format atmaya çalıştım bilgisayar üzerinden olmadı, USB bellek ile format atmaya çalıştım olmadı, EaseUS programından diski silmeye çalıştım olmadı, disk yöneticisinden silmeye çalıştım olmadı, birkaç video izledim Windows disk tamiri ile ilgili onları uyguladım onlar da sonuç vermedi. Daha önce konu açmıştım bir arkadaş ömrünün bittiğini yapacak birşey olmadığını söyledi fakat başka bir arkadaşta alakası yok sorun çözemediysen yanlış bilgi verme dedi. Ben de SSD'nin ömrü mü bitti yoksa başka bir sorunu mu var bunu öğrenmek istiyorum. Çözümü varsa çözmek istiyorum.

EaseUS Hatası:
1666181036168.png

Diski herhangi bir şekilde formatlamaya ya da silmeye çalıştığımda her seferinde sağ altta çıkan Windows hatası; (yeniden başlatınca onarılacaktır diyor, yeniden başlatınca onarılıyor deyip %100 oluyor fakat diskteki sorun devam ediyor.)
1666181184594.png

Crystal Disk Info bilgileri;
1666181219986.png

Crystal Mark Bilgileri;
1666181327754.png

Corsair SSD Toolbox Bilgileri;
1666181352517.png

HDD'yi 20 yıl da kullanabilirsin.
HDD'yi 20 yıl kullanamazsın, yatakları aşınır. SSD'yi kullanabilirsin.

BIOS içinde SSD Secure Erase varsa onunla deneyin. Ayrıca Diskpart ile clean komutunu da deneyebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gün önce Windows'un ve Epic Games'in kurulu olduğu Corsair Force MP300 240GB SSD'den başka bir HDD'nin içinde bir oyun açmaya çalıştım ve mavi ekran hatası verdi. Daha sonrasında bilgisayarı yeniden başlattı fakat her seferinde BIOS ekranına attı, yani Windows gelmiyordu. Format atmaya çalıştım bilgisayar üzerinden olmadı, USB bellek ile format atmaya çalıştım olmadı, EaseUS programından diski silmeye çalıştım olmadı, disk yöneticisinden silmeye çalıştım olmadı, birkaç video izledim Windows disk tamiri ile ilgili onları uyguladım onlar da sonuç vermedi. Daha önce konu açmıştım bir arkadaş ömrünün bittiğini yapacak bir şey olmadığını söyledi fakat başka bir arkadaşta alakası yok sorun çözemediysen yanlış bilgi verme dedi. Ben de SSD'nin ömrü mü bitti yoksa başka bir sorunu mu var bunu öğrenmek istiyorum. Çözümü varsa çözmek istiyorum.

EaseUS hatası:
Eki Görüntüle 1548068

diski herhangi bir şekilde formatlamaya ya da silmeye çalıştığımda her seferinde sağ altta çıkan Windows hatası; (yeniden başlatınca onarılacaktır diyor, yeniden başlatınca onarılıyor deyip %100 oluyor fakat diskteki sorun devam ediyor.)
Eki Görüntüle 1548071

CrystalDiskInfo bilgileri;
Eki Görüntüle 1548073

Crystal mark bilgileri;
Eki Görüntüle 1548074

Corsair SSD toolbox bilgileri;
Eki Görüntüle 1548075

Hocam yazma hızında dünya rekoru kırılmış :D

Geri
Yukarı