Corsair Force MP510 yazma hızı düştü

Crodo

Kilopat
Merhaba,

15 gün önce Corsair Force MP510 marka SSD'imin yazma hızının aşırı derecede düştüğünü fark ettim. Normalde 3000 MB/s civarı olması gereken hız 800'e düşmüş. Magician'daki son taramayı ve CrystalDiskMark'taki taramayı daha demin yaptım.

Screenshot_7.png

Screenshot_6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Resetledikten sonra da aynı mı? O zaman bilemeyeceğim. Ama programlar bozuk demiyorsa disk için bir sıkıntı yoktur.

Evet siz dedikten sonra internet bağlantısını da çekip bilgisayarı yeniden başlattım öyle yaptım değişen bir şey yok. İşin ilginç yanı random write sorunsuzken sequential write aşırı düşmüş. Normal kullanımda pek fark olmasa da YouTube'da video izlerken yükleme barı dolmuş olsa bile 5sn ileri sardığımda videoyu baştan yüklüyor gibi yuvarlak dönüyor veya Windows'ta bir şey aratınca imlecin ucunda yuvarlak dönüyor önceden böyle sorunlar yoktu. Yazma hızını bu yüzden çözmek istiyorum

Evet siz dedikten sonra internet bağlantısını da çekip bilgisayarı yeniden başlattım öyle yaptım değişen bir şey yok. İşin ilginç yanı random write sorunsuzken sequential write aşırı düşmüş. Normal kullanımda pek fark olmasa da YouTube'da video izlerken yükleme barı dolmuş olsa bile 5sn ileri sardığımda videoyu baştan yüklüyor gibi yuvarlak dönüyor veya Windows'ta bir şey aratınca imlecin ucunda yuvarlak dönüyor önceden böyle sorunlar yoktu. Yazma hızını bu yüzden çözmek istiyorum
Anlıyorum ama Windows araması read dir write değil ki. Ama bir enayilik var.
SSD de ne kadar boş yer var?
Test ekranına göre 100 GB, o da yeterli.
Virüs dicem çok banal olacak.. mining yemiş olabilir misiniz?

Anlıyorum ama Windows araması readdir write değil ki. Ama bir enayilik var.
SSD de ne kadar boş yer var?
Test ekranına göre 100 GB, o da yeterli.
Virüs diyeceğim çok banal olacak. Mining yemiş olabilir misiniz?

Sanmıyorum. Resmi siteler hariç hiçbir şey indirmedim zaten. GPU CPU vesaire kullanımları normal.

Geri
Yukarı