Corsair H100 fanları farklı devirlerde dönüyor

enesbhc00

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7500F - RTX 4060 8 GB - Gigabyte A620M-H - XPG Lancer Blade 16 GB DDR5 CL46 Ram - KIOXIA 500 GB 1700/1600 M2 SSD - XPG Lander 500 650 W Kasa - Seagate Barracuda 1 TB HDD
Meslek
E-Ticaret
Merhaba.

Corsair H100 sıvı soğutmasini kullanıyorum da, ayarlardan baktığımda bir fan 700 RPM de diğer fan 1700 RPM de çalışıyor gösteriyor. Bunun sebebi nedir? Değiştirmeye gerek var mıdır?

Kablolari dogru yerlere taktiginizi varsayarsak BIOS'tan fan ayarlarinizi yapmanizi veya Gigabyte kendi yazilimi uzerinden fan hizlariyla oynamayi deneyebilirsiniz. Auto ayari kapali oldugundan emin olun.

Hocam bir de son olarak.
Az önce Ryzen 5 7500F ve Corsair H100 sıvı soğutmasini yük testine soktum. Sonuç olarak Max 82 dereceyi gördü. Normal midir? (işlemci ve sıvı soğutmanın bütün parçaları düzgün takılı.)

Hocam bir de son olarak.
Az önce Ryzen 5 7500F ve Corsair H100 sıvı soğutmasini yük testine soktum. Sonuç olarak Max 82 dereceyi gördü. Normal midir? (işlemci ve sıvı soğutmanın bütün parçaları düzgün takılı.)
ben de benzer bir sistemi yeni kurdum oyun falan yok, daha once laptop kullaniyordum o yuzden net bir sey soyleyemem. bosta islemciniz kac derece ?

Ben de benzer bir sistemi yeni kurdum oyun falan yok, daha once laptop kullaniyordum o yuzden net bir şey soyleyemem. Bosta islemciniz kac derece?

Boşta 42 derece falan hocam. Yük testinde ise Max 82 derece. Normal mi?

Geri
Yukarı