Corsair H100 Sıvı Soğutma Kasaya Sığmadı

PatricBateman

Centipat
Evet arkadaşlar, Corsair H100 satın almıştım. Sizin tavsiye ettiğiniz kasayı aldım lakin kasanın üst kısmına RAM'lerden dolayı sığmadı. Ön tarafa takabiliyorum fakat öyle de ekran kartı sığmıyor :)

Sizce ne yapmalıyım? Soğutucuyu sakliyim mi yoksa iade mi edeyim?

Evet arkadaşlar, Corsair H100 satın almıştım. Sizin tavsiye ettiğiniz kasayı aldım lakin kasanın üst kısmına RAM'lerden dolayı sığmadı. Ön tarafa takabiliyorum fakat öyle de ekran kartı sığmıyor :)

Kasa hangisi?

Önceden bakmadiniz mi? Oluyor mu olmuyor diye.

Aynı sıvı soğutma benim kasanın üstüne de sığmıyordu. Sıvı soğutmayı cama doğru yapıştır arada 1 CM boşluk bırak tek taraftan 3 tane vida yap. Deliği deliğine tutmasına gerek yok. 1.5 sene kullandım hiç bişey olmadı.

Ultima 3070 Ti.

Açıkçası onunda tavsiye üzerine almıştım. Benimle aynı kasaya sahip olan bir arkadaş üst kısma monte edebilmiş fakat benimki RAM'lerden dolayı monte olmuyor RAM'lere çarpıyor.

ASUS'un bu kasası çok dar bir kasa bende Cooler Master ML240'ı zor sığdırdım.
Tahminimce radyatör sığar ama fanlar sığmaz?

Kasanın önündeki iki tane fanı radyatöre montajlamayı dene.
Daha ince ise bu fanlar bu şekilde olur.

Eğer onlarda olmazsa daha ince iki tane fan alıp işi çözebilirsin. Gibime geliyor.

1677185492889.png

Geri
Yukarı