Corsair H100X 240mm soğutmuyor

Nocomment00

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar,
2 hafta önce kendime yeni bir sistem topladım işlemci olarak R5 5600X, sıvı soğutucu olarak Corsair H100X 240mm tercih ettim. Bugün test etme şansı buldum ve değerleri pek tatmin etmedi işlemci % 60 - % 70 arasında yükteyken 69 - 71 derece arasında gidip geliyor, sıvı soğutucu fanları % 75 hızda çalışıyor acaba yanlış yaptığım bir şeyler olabilir mi?
Siz sormadan bazı bilgileri ekleyeyim ben.
- Ortam sıcaklığını ölçemedim fakat dışarıda hissedilen şu an 41 derece.
- Kullandığım termal macun Cooler Master HTK-002
- Kasanın kapağı kapalı.
- Sıvı soğutucuyu kasanın üst tarafına koydum, fanları kasanın içindeki havayı dışarı verecek şekilde yerleştirdim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Dün aynı ürünü Amazon firması üzerinden ertesi gün teslimatlı aldım. Bu sabah kurulumu gerçekleştirdim. Eski kullandığım sıvı soğutma Cooler Master Masterliquid 240 Lite'da maksimum 69 dereceyi gördüm yük altında. İşlemcim ise Ryzen 5 3600. Bu arada eski sıvı soğutmayı kullanalı 3 yıl oldu sayılır.

H100X sıvı soğutmayı taktığımda gözlerime inanamadım. 75 dereceyi gördüm maksimum yükte ve söküp iade etmemle bir oldu. İade edebilirseniz iade edin, daha iyi sıvı soğutma tercih edin.

Merhaba.

Dün aynı ürünü Amazon firması üzerinden ertesi gün teslimatlı aldım. Bu sabah kurulumu gerçekleştirdim. Eski kullandığım sıvı soğutma Cooler Master Masterliquid 240 Lite'da maksimum 69 dereceyi gördüm yük altında. İşlemcim ise Ryzen 5 3600. bu arada eski sıvı soğutmayı kullanalı 3 yıl oldu sayılır.

H100X sıvı soğutmayı taktığımda gözlerime inanamadım. 75 dereceyi gördüm maksimum yükte ve söküp iade etmemle bir oldu. İade edebilirseniz iade edin, daha iyi sıvı soğutma tercih edin.

Maalesef artık iade edemem süresi geçti. Ürünü farklı farklı sitelerden satın alanların yorumlarına, Technopat üyelerinin yorumlarına bakarak almıştım. Bu durum biraz moral mozdu .

Geri
Yukarı