Corsair H110İ GTX önerisi

melih41ceylan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sonunda alacağım sıvı soğutucuyu buldum. Corsaır H110İ GTX yalnız bu soğutucuya ekstra 2 fan daha eklemek istiyorum. 2 fan daha ekleyip egsoz fan olarak kullanıcam. Kendi orjinal fanları havayı kasanın içinden çekip kasanın üst kısmından dışarı sirküle etmek istiyorum. Radyatörün üst kısmına havanın yönüne doğru 2 tane daha Aerocool shark 14 cm eklesem soğutmada bir artış olur mu ? Sonuçta hava akımı daha hızlı olucak. Kasanın içinde bol yer var Cosmos2 kullanıyorum, eğer gerekirse eve gidincede detaylı resim atabilirim.

SP140 gibi kaliteli statik basınçlı fanları kasa içindeki havayı çekecek şekilde takarsın. H110i ile gelen stok fanlarıda radyatöre egsoz olarak takarsın.

Anladım dostum bir yanlışım yokmuş demek bende öyle düşünmüştüm çünkü saol. Peki soğutma performansında bir artış gözlemlenirmi, işlemciyi yük altında değilken 26 derece nın üstüne çıkartmamak hedefim. Zaten zalman stg2 termal macun kullanıcam herkes onu öneriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı